onko tietoa kyseisestä hotellista
venezuela/hotelli laguna mar
13
3543
Vastaukset
- siellä
Joo. Sijaitsee Isla de Margaritan saarella.
- kristiina-05
tässä linkki hotellin sivuille..
http://www.lagunamar.com.ve/ZZZ/08/06440/Suites_y_Habitaciones_eng.htm?QGHkYAiSmBYy%FE
- ....
Oletko yhtä tyhmä kuin kysymyksesi?
- ???
ilmeisesti joo..hyvää matkaa myös sinulle :)
- remu.k.
meistä kysymys ei ollut yhtään tyhmä. meillekin tuli juuri vaihto ja kaipaisimme tietoa kyseisestä hotellista. kiitos linkistä,näyttää ainakin hyvältä!
- tammikuussa siellä
Huono palvelu. Finnmatkat buukkaa pohjoistorniin suomalaiset.Allasbaarit aukeilivat miten sattuu..ja niissä oli tarjolla mitä sattuu, aina puuttui jotain.Pohjoistornin ravintolassa ruoka aina kylmää ja esim leipiä sai odotella aamupalalla. Kun tippas sai parempaa palvelua. Allasalueet ok. Hotellihuoneet kuluneita ja esim ikkunat niin likaiset ettei meinannut ulos nähdä..Olimme tosi pettyneitä hotelliin kokonaisuudessaan, että teimme reklamaation asiasta Finnmatkoille.
Huom jos lähdet älä vaihda rahaa respassa saat puolta paremman kurssin ostarilla tai taxikuskilta!- Kotiutunut
...kirjoitusta, sillä itsellä täysin päinvastaiset kokemukset. Laguna Mar on hieno paikka, todella ystävällinen palvelu, ruoka oli hyvää (pohjoistornissa), huone siisti. Kaikenkaikkiaan onnistunut loma, uusiksi menee.
- edelliseen..
Kotiutunut kirjoitti:
...kirjoitusta, sillä itsellä täysin päinvastaiset kokemukset. Laguna Mar on hieno paikka, todella ystävällinen palvelu, ruoka oli hyvää (pohjoistornissa), huone siisti. Kaikenkaikkiaan onnistunut loma, uusiksi menee.
Viikko sitten ollaan kyseisestä hotellista kotiuduttu. Ruoka oli hyvää (ja sitä oli riittävästi), palvelu hyvää, henkilökunta ystävällistä, huone oli siisti, lakanat ja pyyhkeet vaihdettiin päivittäin (mikä tosin meistä oli turhaa). Piha-alueetkin olivat siistit ja altaitakin varmasti jokaiseen makuun. Myös meillä onnistunut loma! :)
- juuri kotiutunut
Hyvä hotelli ja palvelu myös. Moitteita annoimme ainoastaan merenrannalla olevalle baarille ja siellä pidemmälle miehelle (Louis oli hyvä tyyppi).
Uima-altaita on niin monta ettei missään ole ruuhkaa, eikä aurinkotuoleja tarvitse lähteä aamutuimaan varailemaan pyyhkeillä, kuten jossain muissa maissa.
Ravintoloita myös riittävästi, joten ei ainakaan meillä tullut kyllästyttyä ruokiin, kun vaihteli ruokapaikkaa useasti. Syötiin kyllä hotellin ulkopuolellakin muutamina päivinä.
Huoneita pohjoishotellissa kunnostetaan koko ajan ja todellinen luokitus on 3* (mun mielestä), mutt
ilmastointia voi vapaasti säädellä, tallelokero on huoneessa, parveke oli joskaan siellä ei ollut tuoleja, siivous oli moitteetonta, joten ihan OK.
Hotellin sijainti on mielestäni paras koko Finnmatkojen tarjonnasta! Kierrettiin aika paljon ympäriinsä ja nähtiin muut hotellit, niin oltiin tosi tyytyväisiä valinnastamme.
Iltaisin puol kymmeneltä on joka ilta esityksiä "aktiivi-altaalla", kannattaa käydä katsomassa.
Retkiä tehtiin omin päin ympäri saarta taxilla ja käytiin cochen saarella, lisäksi käytiin jeeppisafarilla ja uitiin delffiinien kanssa (ne ostettiin hotellin retkikauppiaalta) ja finnmatkojen saarikierros.
Kaiken kaikkiaan oikein mukava loma;)- maanantaina lähdössä:)
Oliko hotellin retkikauppiailla miten paljon alhaisemmat hinnat kun finnmatkoilla? :)
- edullisemmin
maanantaina lähdössä:) kirjoitti:
Oliko hotellin retkikauppiailla miten paljon alhaisemmat hinnat kun finnmatkoilla? :)
Finnmatkojen retket maksetaan luottokortilla ja silloin kurssi on virallinen eli karkeasti sanoen häviät puolet.
Me maksettiin esim. delffiinien kanssa uimisesta 35e ja sama finnmatkojen kautta on 67e.
Rahaa vaihdettiin joko taxikuskien kanssa tai Sambilin ostoskeskuksen (matkaa hotellilta taxilla 5min) ns. tupakkikauppiaalta. Löydät hänet helpoiten kun menet ostariin sisään Sigo-marketin puolelta, kaupassa myydään veneilytarvikkeita ja veneiden pienoismalleja,yms. Siellä sai 1e=6bol ja taxikuskeilta 5,5bol.
Kannattaa ottaa mahd suuria seteleitä mukaan, kun yhden kerran tuli sellainen tilanne, että rahanvaihtaja vaihtoi vain jos sulla oli 100e tai isompi seteli, jostain kumman syystä 50e setelit ei kelvanneet? - vastauksesta
edullisemmin kirjoitti:
Finnmatkojen retket maksetaan luottokortilla ja silloin kurssi on virallinen eli karkeasti sanoen häviät puolet.
Me maksettiin esim. delffiinien kanssa uimisesta 35e ja sama finnmatkojen kautta on 67e.
Rahaa vaihdettiin joko taxikuskien kanssa tai Sambilin ostoskeskuksen (matkaa hotellilta taxilla 5min) ns. tupakkikauppiaalta. Löydät hänet helpoiten kun menet ostariin sisään Sigo-marketin puolelta, kaupassa myydään veneilytarvikkeita ja veneiden pienoismalleja,yms. Siellä sai 1e=6bol ja taxikuskeilta 5,5bol.
Kannattaa ottaa mahd suuria seteleitä mukaan, kun yhden kerran tuli sellainen tilanne, että rahanvaihtaja vaihtoi vain jos sulla oli 100e tai isompi seteli, jostain kumman syystä 50e setelit ei kelvanneet?ja muistakin hyvistä neuvoista.. :)
- palanut
Lämmintä riitti, hyvä hotelli, kun ei odota Suomen tasoa. Hieman kostea. Palvelu erittäin ystävällistä, joustavaa. Hotellin alue siisti ja viihtyisä, altaalla tosin pakahduttavan kuuma, mutta merenrannassa (hotellilla oma ranta!!!) aivan ihana tuuli vilvoittaa. Kannattaa huolehtia riittävästä aurinkosuojasta! Banaaniveneajelu koettava, uimista ei voi välttää!! Ruuat hyvät, monipuoliset, kukaan porukasta ei sairastunut. All inclusive!! Illan ohjelmanumero kannataa katsoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1333708Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä362151- 1482024
- 1051986
- 1211773
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161689- 861619
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n2891469- 1231371
- 791235