Matkustin viking linellä n. viikko sitten ja huomasin aamulla, kun piti astua laivasta pois, että jokin oli pistänyt/purru vatsaani. Vatsassani oli valkoinen paise, jossa punainen rinkula ympärillä. Se hävisi pois n. 15 min. kuluessa. Unohdin jo koko asian, mutta nyt viikko jälkikäteen oli avomiehelleni ilmestynyt samanlainen jälki, joka hävisi yhtänopeasti. Olen yrittänyt etsiä asunnostamme jälkiä (kuoriasia), mutta mitään en ole vielä löytänyt. Kysymys kuuluukin: onko jollakin muulla samanlaisia kokemuksia? Mikähän ötökkä se voisi olla?
viking linellä lutikoita?
4
1640
Vastaukset
- no ei voi olla
Eihän lutikoista tule yksi paise vatsaan. Meillä oli kerran lomakohteessa oikeasti lutikoita hotellissa ja niistä tuli joka puolelle kutiavia puremia. Päivällä iltaa kohti ne hävisivät mutta aamulla oli jalat ja koko kroppa aina punaisia pisteitä täynnä, yöllä tuntui pistelyä kun ne puri ja aamulla kutisi melko lailla, mutta ei niin kuin hyttysen pistot. Hotellin vaihtoi meille sängyt ja ongelma katosi. Ne lutikat pesi niissä runkopatjoissa.
- paise?
Lutikanpurema ja paise ovat ihan kaksi eri asiaa!
Toivottavasti olettepuhkaisseet paiseen! - Postiin ja siinä se
Uskomaton tarina, mutta kirjoita Vikingille. Sillhän se selviää.
- voisiko
se olla borrelioosi. Sitähän on vaatteiden mukana voinut tulla ja se tekee rinkulan ympärille. Sorry tyhmistä vastauksista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561288
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1571232Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601115Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu541093Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1031087Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä56873Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56853Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32782
- 51777