Milloin uusi Corolla Verso?

Olin muistaakseni jostain lukenut,että uusi
Corolla Verso tulisi markkinoille 2009!
Onko kenelläkään parempaa tietoa asiasta?
22955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toyota Europen pääjohtaja Tadashi Arashima kertoi Geneven autonäyttelyn yhteydessä pitämässään puheessa että vuoden 2009 loppuun mennessä Toyota on tuonut Euroopassa myyntiin 18 uutta Toyota ja Lexus mallia. Tarkoittanee sitä että koko nykyinen mallisto (paitsi Auris ja Corolla) uudistetaan ja lisäksi esitellään täysin uusia malleja kuten esim IQ ja Urban Cruiser. Lisäksi kaikki bensiinimoottorit uudistetaan.

http://www.reuters.com/article/rbssConsumerGoodsAndRetailNews/idUSMIC37838520080303

Kyllä autoalalla on ollut yleisesti tiedossa se, että Toyota on aloittamassa "hurjaa" vyörytystä EU-markkinoille.

Tässä Arashiman haastattelu vuoden 2007 Tokion autonäyttelyn yhteydessä.

http://www.youtube.com/watch?v=PP8NGIKPkRs

Äänestä

Moi, 2009 lienee todennäköinen julkistamisvuosi. Nykyinen malli tuli markkinoille 2004, 2007 syksyllä tuli facelift joten 2009 sopii hyvin uuden mallin julkistamiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EKP kirjoitti:

Olin muistaakseni jostain lukenut,että uusi
Corolla Verso tulisi markkinoille 2009!
Onko kenelläkään parempaa tietoa asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu