Yhteistä taivalta takana lähes neljä vuotta, olen vihjaillut pitkin matkaa että toivoisin suhteemme vakiintuvan lisäksi perheemme odottaa samaa. ( molemmat ollaan oltu naimisissa ennen tätä suhdetta).
Nyt mies ehdotti että mennään kihloihin!
Vau kyllä tuntui hyvältä:-))
Onnen tunne valtava varsinkin kun sisälläni kasvaa rakkautemme hedelmä.
Hyvää perjantaita muillekkin t. onnellinen
kihloihin menossa
5
1345
Vastaukset
- love is in the air
mukavaa lukea tuollaista tekstiä. :)
kaikkea hyvää teille! - onnea ja iloisia
hetkiä teidän yhteiselämälle :D kiva joskus lukea iloisia viestejä.
- kihloista tuleva
Miksi sanoit että menette kihloihin? Siis naimisiinhan te olette menossa jos kihlauduitte! Kuulostaakin heti paljon paremmalta.
Mutta onnea joka tapauksessa!- Kiitos oikein paljon
Kiitos onnitteluista!
Niin todella eiköhän tässä naimisiin olla menossa, mutta asia kerrallaan. ( tosin kun erosin päätin etten enään naimisiin mene, kuten nähdään elämästä ei ikinä tiedä):-)
Tuntuu todella hyvältä sitoutua tähän suhteeseen.
Kaikkea hyvää myös teille!
- halunnut
mennä naimisiin. Eipä se kihlaus nykypäivänä ole avioliittolupaus enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190