PASiin menossa

Takana epäonnistunut IVF, nyt pakkasessa 13 alkiota, siirretään kaksi seuraavaksi. Jännittää hirveästi! Zumenon alkaa tänään. Onko muita samassa tilanteessa olevia?
3357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulta on tuo alempi viesti. Eli aloitin Zumenonit eilen ja tänään hoitaja ei antanut juuri toivoa että siirtoon päästään. Harmittaa ihan vietävästi!
Mietin sinun viestiäsi lukiessani että millainen tilanne sinulla mahtaa olla. Joko olet soittanut ultra-ajan? Mahdatkohan tietää milloin sinulle on kaavailtu siirtoa tehtäväksi?

Minulla Zumenon-annostus on 3xpv.

Äänestä
  • Niin eli tämän hoitajan mukaan pääsiäisen pyhät pilaavat ajoituksen...

    Äänestä

  • tinde^ kirjoitti:

    Niin eli tämän hoitajan mukaan pääsiäisen pyhät pilaavat ajoituksen...

    Mä aloitin Zumet perjantaina 4tabl/pvä ja ihan järkyttävät sivuvaikutukset hikipuuskista oksentamiseen ja todella kuvottavaan oloon. Huomenna varaan ajan uä:hän ja siirto olisi pääsiäisen jälkeen. Katotaan lasketaanko tätä mun lääkemäärää, kun haittaa hieman elämää noi oireet..

    Mikäs sinun tilanne?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ofi kirjoitti:

Takana epäonnistunut IVF, nyt pakkasessa 13 alkiota, siirretään kaksi seuraavaksi. Jännittää hirveästi! Zumenon alkaa tänään. Onko muita samassa tilanteessa olevia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu