Minkähän maalaisia /rotuisia ovat alkuperältään? Tästä suomalaiset lehdet eivät ole kertoneet mitään vai ovatko? Sekin tieto olisi kai olennaista?
Pankkiryöstöt Ruotsissa
syntyp. suomalainen
3
1164
Vastaukset
- Ruotsi......
Ruotsi alkaa olla jo kansojen sulatusuuni. Suurin osa Ruotsin vangeista ei ole syntyperäisiä ruotsalaisia. Noin vuosikymmen takaperin suomalaiset olivat yliedustettuina, nyt taas tuolta Balkanin, Venäjän, Baltian ja Afrikan suunnalta.
välillä joku jää kiinni
- <<<
EI OLE SITTEN 1980-1990 L TAITTEEN TAPAHTUNUT PANKKIRYÖSTÖJÄ
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911156- 1301005
- 35928
- 67909
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta22793Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59787Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46739