elikkä millä aineella ja millä taktiikalla kannattaa puhdistaa suuttimet ja kaasutin yleensä?
suuttimien puhdistus
5
4589
Vastaukset
- kuppe kokenut
Jos on tarvinnut kaasuttinta puhdistaa niin olen käyttänut aerosstarttia tai jotain käynnistysssumutetta, pulloissa on yleensä mukana pilliputki, pilliputken kun asentaa tiiviisti suuttimen reijän kohdalle ja ponne pullon oma paine puhaltaa ja pesee suutinta? Aine haihtuu myös nopeasti! Parempiakin konsteja joltai muulta voi löytyä mutta tätä olen itse joskus käyttänyt.
Autotarvikeliikkeestä kun ostat pullollisen kaasarinpuhdistus litkua ja lisäät sitä ohjeen mukaan tankkiin bensan joukkoon niin suurimmat paskat kyllä lähtee eikä tarvi ruveta mihinkään purkuhommiin,eikä tuo litku ole edes kovinkaan kallista ja purkillinen riittää moneen tankilliseen.
- Mikä tarve?
Sulla on todennäköisesti alle viisivuotias ajokki. Mistä syntyy tarve suuttimen putsaamiseen? Todennäköisesti mielikuvituksesta. Jos moottori olisi 20-25 vuotias homma saattaisi tulla kyseeseen.-ei muutoin.
- vajukkikdkdkd
Ootko idiootti? Jos mopo ei lähde käyntiin yleensä katsotaan suutin ekana et onko siellä paskaa?
- Anonyymi
vajukkikdkdkd kirjoitti:
Ootko idiootti? Jos mopo ei lähde käyntiin yleensä katsotaan suutin ekana et onko siellä paskaa?
Hei idiootti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El896448MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny425506Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624319NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun814212Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja753960Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801327- 781177
- 3281145
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is288833