Syyskuun alussa meillä olisi se saharan 2 päivän retki tiedossa Port el kantaouista.
Edellisessä retkiohjelmassa hinta oli 180/90 Dinaaria eli noin 100e aikuinen. Tämä on tjäreborgin reissu. Mitä muita hintoja..mahdollisuuksia retkelle. Mikä ikä raja lasten hinnoissa kun mukana 2 teiniä?
Edellisessä retkiohjelmassa hinta oli 180/90 Dinaaria eli noin 100e aikuinen. Tämä on tjäreborgin reissu. Mitä muita hintoja..mahdollisuuksia retkelle. Mikä ikä raja lasten hinnoissa kun mukana 2 teiniä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Noiden retkien hinta on aika vakio, eli muutaman euron voi olla eroa matkatoimistojen välillä. Sisällöltään retket ovat samanlaisia. Tietenkin reissata voi myös omatoimisesti, mutta koska matkat ovat pitkiä, kannattaa ainakin viikon matkalla ottaa suosiolla valmis paketti, niin aika ei mene julkisten odotteluun tms.
Lapsihinta on 30-50 % aikuisten hintaa halvempi, ja ikärajakin vaihtelee eri matkanjärjestäjillä (14-15 v. suunnilleen).
12 v on jo aikuinen, 11 v pääsee vielä lasten hinnalla. Osallstukaa ihmeessä kaikille muillekin retkille, saharan retki on kyllä hintansa arvoinen!
Hei! Olin vk.lla 9 Tunisiassa, Port el Kantaouissa 13v. tyttäreni kanssa. Kiva paikka. Saharan retkelle kannattaa ehdottomasti osallistua. Paljon nähtävää ja hyvät oppaat Tjärdeborgilla. Lähtisin uudestaan koko perheen kanssa. Ystävällisiä ja palvelualttiita ihmisiä siinä maassa.
Aivan, varmasti hyvä ottaa yhteiset retket, että ei lasten kanssa ainakaan tarvi turhaan seikkailla, niin teemme. :)