Hei, oisin kysynyt mitä ootte tarjonneet ristiäisissä? Pelkät kakkukahvit vai jotain suolaista kuten piirakoita tai voileipäkakkuja? Mietin myös kuuluuko shamppanja/kuohari ristäisiin? Ja jos sitä tarjoaa niin missä "kohtaa" eli heti alkumaljana vai vasta kasteen jälkeen?
Vastaukset 4
- tarjottavina
täytekakku
mokkapalat
pasteijoita
voileipäkakkua - 8.12.07
Meidän tyttären ristiäisissä tarjolla oli täytekakkua ym makeaa. Suolaiset tarjottiin voileipinä ja menekki oli hyvä ja vieraat tyytyväisiä. Eli tarjolla oli tummaa ja vaaleaa leipää, josta jokainen sai "rakentaa" mieleisen leivän leikkelelautaselta ( 3 erilaista leikkelettä), juustoa ja suola- ja tuorekurkkua.
Helppoa järjestäjälle kun ei tarvi valmiita leipiä kyhätä etukäteen. Suosittelen !! - Täti
Kuohuviinit, eikä maljojenkohotus ylipäätään kuulu ristiäisiin.
Kahvikakkujen lisäksi on hyvä olla tarjolla myös suolaista,
kuten mainitsemasi piirakat ja/tai voileipäkakut. - janeski78
Lohipasteijoita ja kinkkuvoileipäkakkua suolaisista. makeita olivat täytekakku, pari laatua keksejä ja erikois konvehteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 46728
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49640- 80626
- 53618
- 47591
- 50573
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan192553