Vieraiden vaatetus

auttakee

Hei
voiko isoäiti laittaa ristiäisiin mustan puolihameen ja mustan paitapuseron, jossa on erilevyisiä hopean värisiä raitoja?

7

1921

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikös

      musta ole ns.suru väri? olen ainakin ymmärtänyt ettei ristiäisiin saisi missään tapauksessa mustiin pukeutua..

      • .,.,.,.

        vieraiden vaatretukseen kaatuu.


    • kastejuhlat

      eikä hautajaiset. Eikö mummulta löydy yhtikäs mitään muuta päällepantavaa?

    • xxxxq

      Musta on myös tyylikäs väri!.. ja hoikentaa myös!;)

      • Alkuperäinen_'-'

        Mummeli meinas, että kun paidassa on niitä hopeanvärisiä raitoja ja ristiäiset ovat ns. talvikuukautena, niin sen voisi laittaa. Mutta en oikein tiedä.. Olen itse siis lasten (kaksoset) äiti ja kysessä on oma äitini. Mutta en ainakaan itse laittaisi sellaista vaatetta, jossa kokisin oloni epämiellyttäväksi.


    • man in black

      mustiin pukuihin myös ristiäisissä.
      Eikä sitä ole kummemmin moitittu.

    • ........

      Kyllä mielestäni voi. En usko, että kastejuhlasta tulee kenellekään mieleen hautajaisia, vaikka olisikin mustat vaatteet. Onhan niissä nyt ihan eri tunnelmakin. Ja onhan paidassa harmaata, joten hän ei ole kokonaan mustissa.

      Musta on tyylikäs väri ja sopii moneen tilanteeseen. Siskollani oli ylioppilasjuhlissa musta hame, eikä näyttänyt yhtään synkältä tai hautajaistunnelmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1023
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      926
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      747
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      639
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      172
      565
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      548
    Aihe