thanks????

Her eyes bleed silver and her arms melt like wax.
She is innocent and warm like hot steel.
She left a memories and I know that
I miss you so when I go on your grave.

Jos oikein kirjoitettu niin Ok mut jotain virheitä niin kertokaa.
1148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

She left memories (ilman a- artikkelia, koska memories on monikko)

when I go TO your grave (et mene haudan päällä vaan haudan luo)

Sitten voi tietenkin miettiä, onko hyvä ensin puhua hän-muodossa, ja sitten sinä-muodossa, voi tulla sekaannus että puhutaanko kahdesta eri ihmisestä vai yhdestä. Itse käyttäisin pelkastään she-muotoa tai you-muotoa, mutta proosallista ilmaisua on tuo kaksoismerkityskin, että käy kai sekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niidery kirjoitti:

Her eyes bleed silver and her arms melt like wax.
She is innocent and warm like hot steel.
She left a memories and I know that
I miss you so when I go on your grave.

Jos oikein kirjoitettu niin Ok mut jotain virheitä niin kertokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu