baarit?

Nii eli mitä baareja on hml:n keskustassa? Minkä nimisii? Minkä tyylisii?
2750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hämeenlinna ei ole iso kaupunki, joten kaikki
alla mainitut on max 1km päässä keskustasta eli
torista.

Sirkus la-iltaisin yökerho ikäraja 24.
pe-iltaisin livemusiikkia.
Nightlife Cumuluksen yökerho.

Metropoli nuorten bailauspaikka.

Kolibri aikuisten tanssipaikka ikähaitari 30 eteenpäin.

Kauppari yökerho

Olde Willams pub

Äänestä
  • Metropolissa lähes ainoastaan opiskelijoita, n.18-25vuotiaita. Kolme kerrosta, jokaisessa eri musiikkityyli ja meininki (suomirokki-disko-hevi)

    Kaupparissa 18-22v. Tanssilattia, hyvää musaa.

    Hannibal on nykyään... no, itse en sinne enää menisi. Liian vaarallista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


biib kirjoitti:

Nii eli mitä baareja on hml:n keskustassa? Minkä nimisii? Minkä tyylisii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu