aika paha...

Mitä yhteistä on naisilla ja markettien parkkipaikoilla?

-Parhaat viedään heti ja loput kelpaavat vain vammaisille.
42060
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikissa käymissäni kaupoissa parhaat paikat on vammaisille. Ellei tietysti parhaat paikat ole mahdollisimman kaukana kaupasta.

Äänestä

Tiedätkö, että toi sun "vitsi"(?) on aika loukkaava?! Mä toivon, että sinäkin joudut onnettomuuteen, jossa vammaudut niin, että pyörätuoli on ainoa liikkumisvälineesi!!

Äänestä
  • No ei tosiaan loukkaa yhtään! Hyvä että mekin päästään vitsiin mukaan eikä vain aina säälin ja poikkeuskohtelun kohteeksi!

    Äänestä

  • Olet todella tyhmääkin tyhmenpi kun toivot jonkun ihmisen vammautuva pyörätuoliin asti! Voisitko hävetä tomppeli!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myrkkytyttö kirjoitti:

Mitä yhteistä on naisilla ja markettien parkkipaikoilla?

-Parhaat viedään heti ja loput kelpaavat vain vammaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu