2 tappiota Vaasalaisille eilen Mikkelissä

Heh heh!
Sportti sai turpiinsa jäällä ja idioottilauma hallin pihalla.
Ottakaa ensi kerralla mukaan miehiä, eikä kukkakeppejä, kun tulette tänne Mikkeliin uhoamaan.
7670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

haaveillaan liigasta ;) kaupunki voisi aurata meren jäälle paikan missä nuo surkumukset saisi luistella

Äänestä
  • seuraavan kerran kun erehdytte tulemaan Mikkeliin, ette yhtenä kappaleena pois lähde! Huligaaneja katsos kohdellaan niin kuin huligaaneja tulee kohdella.

    Äänestä

  • Rantaruotsalaiset kirjoitti:

    seuraavan kerran kun erehdytte tulemaan Mikkeliin, ette yhtenä kappaleena pois lähde! Huligaaneja katsos kohdellaan niin kuin huligaaneja tulee kohdella.

    Kiekko kiekkona. Tyhmät huligaanit ikuisia kakaroita. Varsinkin se joka täällä laittomia uhkauksia uhoo.

    Seuraisit vähän asioita niin tietäisit että sinusta jos tehtäisiin rikosilmoitus niin olisit hetken kuluttua syytetyn penkillä.

    Koettakaa nyt olla voittonne arvoisia.

    Äänestä

Ne, ketä siellä riehu, koskettaa vain ja ainoastaan niitä. Toivon todella, ettei kukaan enään mene juopuneena mihinkään yleisötilaisuuteen, etenkään savupommien, mitälie, kanssa.

Tuollainen pelleileminen mestistason jääkiekon katsomossa on naurettavaa. Äijä sano, et sie halusit sinne Vaasaan muuttaa, kun pois ajeltiin hallilta. Juu, juu, eihän ne vaasalaiset vaan tää nimenomainen pikkuporukka, joka nyt monen jäähallilla olleen silmissä sai vaasalaisille huonoa mainetta. Itse en kiekosta piittaa, paitsi kun käy töissä (millon missäkin hallilla) ja en ehkä tajua tätä fanittamista, mutta jos se on turpaan mättöä ja ihan viattomien sivullisten riskeeraamista, niin huhheijaa vaan.

Olin itse paikalla, siinä ovilla VAUVAN kanssa. En pystynyt tajuamaan, sen jälkeen kun olen tehnyt mm. helsingissä jokereiden pelissä järkkärin hommia, että MIKKELISSÄ olisi jotenkin vaarallista siinä hallin edessä, pois lähtiessä. Joku ilmeisesti samalla tasolla kun nämä vaasan edustajat oleva mikkeliläis leidi huuteli jotain fiksua (häpeä, nainen), mihin sitten vaasalaiset vastasivat. Kakat.

Mutta tosiaan, poliisiautolla olisi sen savupommin, kranaatin, mikälie täytti hallin edustan ja sisäpuolelta vähäsen punaisella savulla, jota väistettiin vauvan kanssa vain muutaman metrin päässä osumiskohtaan (oville, heittäneen kuulunut lähteä paikalta. Mikkelin makkaranjyystäjät (anteeksi vain) ei tehneet asialle mitään. Itse en kehtais omia töitä tehdä tollasella panostuksella hommaan, mikä on ylläpitää turvallisuutta, järjestystä tapahtumapaikalla. Järkkärit ei näköjään tiedä valtuuksiaankaan kunnolla ja olisi todella aika mikkelissä vaasan fanijoukkojen jatkovierailuja ajatellen miettiä uusiksi jv hommat. Vanhat, peliä katsomassa olevat lähinnä penskojen rappusissa juoksemista estävät ei oikeasti enään pysty täyttämään työnsä tarkoitusta. Isossa kaupungissa jv seisoo selin jäätä kohti ja tarkkailee katsomoa. Sen verran seuraa peliä, että tietää missä menee, etenkin jos jäällä tapahtuu jotain, joka nostaa viinanhöyryisten katsojien rähinätasoa. Ja nähdään se, joka on rähinän alakessa syytä poistaa pikaisestipaikalta, suotta kaikkien iltaa pilata, kun tappeluihin vain ajautuu ihan syyttömiäkin.

Jättäkää ensikerralla puolin ja toisin ne idiootit kotiin ja kannustakaa oma joukkue ilman nyrkkejä voittoon. Tai jos haluatte alkaa nenähommiin, elkää perkele riskeeratko sivullisten ja etenkin LASTEN terveyttä.
Varmasti Mikkelistäkin käypi porukkaa lueskelemassa, että ihan puhtasilla ei sielläkään oo menty, mutta enimmäkseen tilanne jäi sivullisen silmin sen näköseksi, että vaasasta ei ollut mamma näitä poikia kunnolla kasvattanu käyttäytymään. Ja mikkelin hallilla tarttis jv-politiikassa tapahtua oikeasti jotain...

Äänestä

Te vaasalaiset, känniset uhoajat joilla ei ole oikeata elämää. Porttikielto kaikille eliniäksi ja pari jääkiekkomailaa muistutukseksi perseeseen. Tosi ala-arvoista käyttäytymistä.

Äänestä
  • Hakeutukaa vihdoin hoitoon, me maksamme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikkelin Nyrkkirauta kirjoitti:

Heh heh!
Sportti sai turpiinsa jäällä ja idioottilauma hallin pihalla.
Ottakaa ensi kerralla mukaan miehiä, eikä kukkakeppejä, kun tulette tänne Mikkeliin uhoamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu