Mahtaako onnistua?
PowerPointtiin(07) pitäis saada semmoinen toiminto, kun hiiren vie jonkin objektin päälle tai klikkaa objektia, niin aukeaisi PopUp-ikkuna. Tarkoituksenani on siis saada esitykseen lisäselite jonka ei näy esityksessä, mutta sen saisi tarvittaessa helposti samalle dialle näkyviin. Mahtaakohan ohjelmassa olla tällaista mahdollisuutta.
PopUp toiminto
esko
2
744
Vastaukset
- miten olisi
ihan jonkin toimintonappulan lisääminen - eli lisäät nappulaan hyperlinkin, halutettasi napsauttamalla pääset muuten piilotettuun diaan ja samalla tavalla nappula siihen piilodiaan josta pääset palaamaan varsinaiseen esitykseen - onnistuisko näin..... En oo kyllä ite kokeillut tuota piilotettua diaa....
- esko taas
Ajatus oli, että ei poistuttaisi ollenkaan siitä "alkuperäisestä" diasta vaan dian päälle tulisi esim. pieni puhekuplan tyylinen loossi jossa olisi tarkentavaan tekstiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843362
- 761324
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821319Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825