haluaisin ostaa...

asdervorder

Moi! En oo ostanu mitään markkupurholta ennen ja nyt aion ostaa. Mitä temppuja kannattaisi ostaa?

1

538

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maagus Mamurra

      Sehän riippuu vain hieman älyttömästi siitä, millaisia temppuja aiot tehdä: close-uppia muutamalle ihmiselle, esiintyä lapsille, esittää ajatustenlukua, tehdä lavalla suuria illuusioita, jne. Oletko aloittelija, harrastaja, ammattilainen (tuskin sentään jälkimmäinen, et kai edes kysyisi jos olisit :)?

      Aloittelevalle esim. "Thumbtip Blendo" kelpaa suunnilleen kaikkiin noihin tilanteisiin - ja siinä mukana olevalla thumbtipillä voit vielä tehdä _paljon_ muutakin. Ei ole vaikeaa, eikä maksa paljon.

      Suunnilleen kaikki korttitemput ovat haastavampia kuin tuo. Jos haluat pakan, jolla voi tehdä helposti hurjan monta korttitemppua, niin esim. "Colden Cards-Stripper" (sic) on hyvä.

      Jos korttitemppuja aiot tehdä, niin osta pari Bicycle kakkoslaatuista ja pari normaalilaatuista pakkaa (molempia yksi sini- ja yksi punaselkäinen). Lainaa lähimmästä kirjastosta kaikki korttitemppuja kuvailevat kirjat, niin sinulla on jo harjoiteltavaa vaikka vuosiksi. Ammattilaistemppuja kuvaavia kirjoja ja DVD:itä löytyy Purholta, mutta niitä et edes tarvitse, ennen (tai edes sittenkään) kuin osaat tavanomaiset korttiviuhkat, voltit, palmeeraukset, forseeraukset jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1672
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      89
      595
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe