taas vei muut nenän edestä voitot, suomalaisten hypättyä eka kierros paskoihin tuulirakoihin. mutta eipä vaan odoteltu kuten itävallan poikii? suomalaiset tuomaritkin puukottaa omiaan, näköjään sääntö tuokin.
eikö suomalaisilla ole valtaa
mäkihypyssä
3
409
Vastaukset
- seli seli
Ettäkö tuulissa taasen vika, Kuningaskotka ei vienyt tarpeeksi aktiivisesti hyppyään, huonoa tekemistä, vai oliko itseluottamuksessa vikaa, täytyisi kysyä Tonilta..;))
- hieman ylhäällä
yli kulmien heittäytyen. Eihän siinä ole sen jälkeen mitään tehtävissä. Toinen oli "vanhaa" Jannea parempi mutta olen kyllä nähnyt muutaman kerran parempaakin.Turha siinä on tuulia ja tuuria miettiä.
- Leme
Tuulet taisivat olla kohtalaisen tasapuoliset, koska mitään lyhyiden ja pitkien hyppyjen jaksoja ei ollut.
Ahosen hypyn näki heti keulalta että poskilleen meni. Aikas alokasmainen virhe.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283386- 973176
- 763014
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim702938"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532881Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862658- 352470
- 572341
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432195- 321953