leidi

=

mitä voi oikein
odottaa naiselta
joka on itse
kasvattanut
itsensä

joka lapsena
hautausmaan
reunalla kesken
hautajaisvirsien
alkaa hakkaamaan
puukapulalla
tyhjiä tynnyreitä
ja kaikkien
kauhuksi kiljuu
täyttä kurkkua
"intiaanit hyökkää"

hienostuneita
käytöstapojako?

=
0100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei viela vastauksia.

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

=

mitä voi oikein
odottaa naiselta
joka on itse
kasvattanut
itsensä

joka lapsena
hautausmaan
reunalla kesken
hautajaisvirsien
alkaa hakkaamaan
puukapulalla
tyhjiä tynnyreitä
ja kaikkien
kauhuksi kiljuu
täyttä kurkkua
"intiaanit hyökkää"

hienostuneita
käytöstapojako?

=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu