Oloni on todella alkanut käydä ahdistavaksi. Neljä vuotta on nyt mennyt ajatellen, että odotetaan vielä vähän aikaa että tapaisin jonkun kivan pojan. Mutta en kertakaikkiaan jaksa enää. Olen ''säästellyt'' itseäni tulevalle poikaystävälleni, jota ei näy mailla ei halmeilla. Tuntuu typerältä..moni kiva asia jäänyt kokematta vain sen takia että naiivisti olen odottanut ''sitä oikeaa''. Mutta nyt se on loppu.
Ei mulla muuta :D
Ei mulla muuta :D
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olet "säästellyt" itseäsi ja sen takia menettänyt monia hauskoja hetkiä? Jos tosiaan haluat saada poikaystävän, lopeta ensin itsellesi valehteleminen.
Ai et nyt loppu vai "säästely" ?
Älä kuitenkaan ala pitää liikaa hauskaa et katoo järki siit touhust.
Ja kyl sä löydät sen unelmies jätkän.
Puuttuuhan multkin se unelmien tyttö ja oon myös "säästelly" itteeni vaik kaikki ovet onkin auki et samas venees ollaan.
Tsemppiä :)
Sen verran voi sanoa, että ei sulle sen parempi olo tule, vaikka lopettaisit 'säästelyn' ja alkaisit pitämään 'hauskaa', melkeenpä päinvastoin. Kaikesta päätellen et ole edes kovin vanha vielä? Joten odota vain sitä oikeaa. Samaa tekee moni muu, myös allekirjoittanut.