torremolinos, ihmiset

viitsisikö joku torremolinoksella käynyt kertoa minkä maalaisia turisteja siellä pääosin käy. paljon öykkäröiviä saksalaisia ja englantilaisia, yhtään skandinaaveja? kiitos!
4593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääosa lienee brittihuligaaneja. Saksalaisia on tietenkin joka paikassa, mutta he osaavat käyttäytyä, joten eivät niin erotu. Aiemmin, kun Spies oli vielä olemassa, oli paljon tanskalaisia. Onneksi ei enää niin paljoa.
Mutta hyvin on kansainvälinen paikka.

Äänestä

Joo, englantilaiset siellä eniten ääntä pitävät, mutta se nyt kuuluu heidän tapoihinsa. Meno ei todellakaan ole aina hillittyä, mutta eivät he pahoja ole ja pitäytyvät pääosin omissa porukoissaan.
Ruotsalaiskakarat ovat riehumisellaan, ryyppäämisellään ja ääliökäyttäytymisellään suurin riesa. Heitä vaivaa vielä se ylemmyysasenne, kuten heidän vahempiaankin, kun kuuntelee ja katselee heitä esim. ravintolassa. Ylenkatse muunmaalaisia kohtaan on enemmänkin sääntö kuin poikkeus.

Äänestä

Hei!

KAiken maalaisia turisteja siellä pyöri. Enpä olisi huomannut että saksalaiset olisivat käyttäytyneet huonosti ja englantilaiset olivat ihan mukavia, myös turisteja muualta espanjasta, italiasta, ruotsista, ranskasta ym. Kansainvälinen paikka!

Äänestä
  • Usein unohtuu, että näissä Espanjan rannikkokohteissa suurin osa turisteista on espanjalaisia. Iso maa ja sisämaassa tulikuuma ilmasto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


merituuli kirjoitti:

viitsisikö joku torremolinoksella käynyt kertoa minkä maalaisia turisteja siellä pääosin käy. paljon öykkäröiviä saksalaisia ja englantilaisia, yhtään skandinaaveja? kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu