IMovie

Saanko imoviella tehtyä svcd:n?? (mpeg4) Millä pakkkaan äänen ja kuvan? Kiitos vastauksista!!
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toi svcd kuulosta kyllä kummajaiselta, mutta mpeg-4 onnistuu vallan mainiosti, jos sulla vaan olisi käytössä toi riittävän tehokas mac ja tietty iMovie, eli onnistuu jos noi on olemassa

Äänestä

SVCD ole Mpeg-2 videota?
Itse olen noita tehnyt editoimalla materiaalin iMoviella, muuntanut Mpeg2 muotoon MissingMpegTools softalla ja duunannut tarvittavat multiplexoinnit ym. Sitten olen poltellut Toastilla levylle ja hyvin toimii.
SuperVideo CD:n polttoon tarvittavat XML filet voi hieman helpommin järjestellä MissingMenuGen ohjelmalla.
Nuo softat löytyy osoitteesta:
http://homepage.mac.com/rnc

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

Saanko imoviella tehtyä svcd:n?? (mpeg4) Millä pakkkaan äänen ja kuvan? Kiitos vastauksista!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu