Nii mää haluaisin vinkkejä ,ku haluaisin alottaa snoukkauksen mut en oikee tiijä et miten sen alotan? Oon muutamana vuonna laskenu "leikkilaudalla" tollasissa pulkkamäjissä ja oon kauan halunnu alottaa snooukkaa, mut ku en uskalla sillee kokkeilla ku me käyää vaa koulun kans laskettelee ja sit jos en osaa nii kaikki nauraa. Mut nyt oon päättäny et pyyän emäntää lähteen viemää mut ja kaverit päiväks vaik syötteelle ja kokkeilen laualla, nii nyt sillee et onko vääriä ja oikeita tapoja laskee laualla?? Ois kiva jos vastaisitte mahollisimman nopeeta.
Kuinka alottaa snoukkaus??
7
1966
Vastaukset
- Aksu R.
Noooooooo... Ei oikeestaa oo vääriä tapoja laskee laudal ja oikeita on kaikki koska laskeehan silti vaikka nii no sama se. Suostutele sitä sun "emäntääs" viemää teijät sinne tai lähette omin päin.
- P4ski4inen
Ookke voispa sanoo, mut se ei meinaa et se on mun emäntä vaa siis se on mun äiti!Ku sitä vaa sanotaa emännäks!
- Nimetön
Eiku tuut vaan Riuttan alamajan kahvioon lauantaina klo.13.30 ja ilomattaudu lauta kouluun niin siitähän se homma etenee.
- toto african man
tässä selkeä visti siitä, mitä snoukkaus ei ole, eikä tulisi olla. video meksikosta... http://go-oakoak.blogspot.com/2010/07/burn-energy.html
käyppä muutaman kerran lumilautailukoulussa auttaa alkuun......
- Nönnönönönö
8DD Kannattaa ostaa lauta/vuokrata. Sitten vain johonkin minimäkeen [kannattaa jonkun voimakkaan henkilön kanssa] mennä harjoittelee käännöksiä jarrutusta jne. Sitten meet isompiin mäkiin ja lopputulos on ->hyvä lautailija. Kehityt kuitenkin kokoajan ;)
- -95
Osaan snoukkaa oon snoukannu jo 4 vuotta. Oon -95. Indy 360 on vitun helppo.. ja harrastan myös motocrossii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928573Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2764836Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991272
- 47889