Latasin internetistä n 500 reittipistettä,niistä valitsin ja tallensin 30,tähän käytin EASYGPS ohjelmaa (tallennus on .GPX)
tarkoitus olisi GSAK:lla muuntaa .GPX pisteet
Magellan Explorist tallennus muotoon(esim .UPT)
kun avaan GSAK:lla tuon .GPX hakemiston(30 reittipistettä),ruutuun tulee vain 17 pistettä.vaikka veivaa miten??
aika kinkkinen homma
jos olet touhunnut näitten ohjelmien kanssa ja osaisit neuvoa ,olisin kiitollinen
GSAK ONGELMA
MUKINMAKI
1
1046
Vastaukset
- GSAK on ok.
Lieneekö vielä ajankohtainen tämä kysymys, mutta tarjoan yhtä vastausta: Katso, että mikään filtteri ei ole jäänyt päälle: >Search>Cancel filter
Rivien alapuolella pitäisi näkyä teksti "xxx Shown (all waypoints)".
Kannattaa myös tarkistaa, ettei lähdeaineistossa ole samaa pistekoodia useampaan kertaan, jolloin kopiot putoavat pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset miltä kiihottuminen teissä tuntuu
Kun miehellä tulee seisokki ja ja sellainen kihmelöinti sinne niin mitä naisessa köy? :)1179416- 462780
- 1552529
- 222039
Miksi kohtelit minua kuin tyhmää koiraa?
Rakastin sinua mutta kohtelit huonosti. Tuntuu ala-arvoiselta. Miksi kuvittelin että joku kohtelisi minua reilusti. Hais141786- 131590
Kyllä poisto toimii
Esitin illan suussa kysymyksen, joka koska palstalla riehuvaa häirikköä ja tiedustelin, eikö sitä saa julistettua pannaa151537"Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu"..
"Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu".. Näin puhui jo aikoinaan Jeesus, kun yksi hänen opetuslapsistaan löi miekalla111474- 81386
- 141326