Miten?

Mites noissa crosseis oikein vaihteita käytetään? tiedän että on tyhmä kysymys, mutta olisin todella kiitollinen jos joku viitsisi auttaa.
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vanhahkon Kotarini ohjekirjassa sanotaan että suuremmalle voi vaihtaa ilman kytkintä, kunhan ottaa kaasun pois ja pienemmälle pitää käyttää kytkintä.
Kisakuskit taas eivät taida kytkintä käyttää kuin lähdössä.
Itse pyrin käyttämään kytkintä aina. Kai se vähän säälii vaihteistoa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkkkkkkkk kirjoitti:

Mites noissa crosseis oikein vaihteita käytetään? tiedän että on tyhmä kysymys, mutta olisin todella kiitollinen jos joku viitsisi auttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu