Eli saataiskohan me taas aikaan kimppatilausta tuonne puzzle-portalille. Ite oon tampereen seudulta, mutta voihan niitä palapelejä sitten lähetellä suomen sisäisesti kauemmaskin kun ne saapuu. Olisin itse tilaamassa 3-4 palapeliä. Mulla ei ole siis kokemusta tilaamisesta, jos joku kokeneempi haluaa tulla mukaan remmiin niin saa hoitaa tilauksenkin;). Pakko saada kun sinne on tullu uusia ihania Geddesin palapelejä.
Onko joku nähnyt näitä Geddesejä jossakin kaupassa hiljattain, esim. lidlissä? ja onko valikoima ollut millainen? näissä muutamassa suomalaisessa nettikaupassa valikoima on niin huono, ettei innosta lähteä tilaamaan ja maksamaan turhia postikuluja.
kimppatilaus?!
7
1256
Vastaukset
- panic_m
hei. Aiotko tilata vielä palapeliä saksasta? meitä on nyt kaksi, mutta asutaan turussa. http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=105&conference=4500000000001462&posting=22000000033130697
- LegoPalikka
luultavasti saan tilauksen tehtyä omalla porukalla.
- Regalis
Oletko jo tehnyt tilauksen? Itse tilasin tuolta samasta firmasta palapelejä. Olen maksanut jo tilisiirrolla, mutta he eivät ole vielä saaneet maksuani. Onkohan kellään tietoa, kuinka kauan menee, kunnes he saavat maksuni (maksoin nettipankista)?
Löysin myös suomalaisen nettikaupan, jossa myydään palapelejä. Taisi olla jotain Geddesin pelejäkin: http://www.satiini.com/- LegoPalikka
on vaan vähän ylihinnoiteltuja nuo geddesit tuolla! en ole vielä tilannut, mutta kuulemma menee noin kolme viikkoa palapelilastin saamiseen saksasta..
- Regalis
LegoPalikka kirjoitti:
on vaan vähän ylihinnoiteltuja nuo geddesit tuolla! en ole vielä tilannut, mutta kuulemma menee noin kolme viikkoa palapelilastin saamiseen saksasta..
Eli sain juuri sähköpostin puzzle-portal:sta, että he ovat lähettäneet paketin. Laitooivat vielä koodinkin jolla voin seurata paketin kulkua. Eli kyllä se aika nopeasti lähti tulemaan.
20.3. maksoin tilauksen nettipankista tilisiirrolla. Sitten nuo arkipyhät vielä pitkittivät maksua, joten ihan mukavan nopeaa toimintaa.
Suosittelen kaikille, maksaminen oli todella yksinkertaista netin kautta ja mitään ylimääräisiä maksujakaan ei mennyt. - tylsssää--
LegoPalikka kirjoitti:
on vaan vähän ylihinnoiteltuja nuo geddesit tuolla! en ole vielä tilannut, mutta kuulemma menee noin kolme viikkoa palapelilastin saamiseen saksasta..
- PuzzleGirl
Toinenkin suomalainen palapelejä myyvä verkkokauppa on olemassa. Ilmeisesti perustettu ihan äskettäin, mutta vaikuttaisi kyllä olevan ihan ok: http://www.palapelit.net
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462189- 1901665
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471309Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501025- 41826
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31780Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647