Tästä on kyse

Tunari.

HäMäYS VERHO: (2008-03-10 07:09:25) Tarkoitus on todellisuudessa ylikouluttaa kuljettaja materiaalia ns.työttömyys reserviksi kortistoon,tällä tavoin voidaan huolehtia siitä etteivät alan palkka ym.asiat pääse liiaksi vaikuttamaan teollisuuden puun saantiin. On syytä muistaa että,tällä reservillä voidaan taata edullinen työvoiman saanti alan yrityksille! Eli "TULIJOITA ON"periaate toimii edelleenkin alalla johtoajatuksena jolla pidetään työväki "nöyränä"!

2

1309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinä

      kyllä sä puhut paskaa nytten .
      millä se helpommin nuori pojan loppi pääsee kortistoon jos ei käy esin amista ja metsäkoneenkuljettaja tutkintoo rimaa hipoen .
      kyllä se totuus pitää paikansa että 1 oppilas 100 dasta on työkykyinen eli ei pelkää jos kädet tahreentuu ja ei pelkää metsän eläimiä pimeällä ja ei myöskään istu kannonnokassa röhnättämässä että menis taas tämä päivä äkkiä..

    • åkke

      oot oivaltanu asian ihan oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      439
      5220
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      2133
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      146
      1750
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      76
      1435
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      18
      1418
    6. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1344
    7. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      82
      1295
    8. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      71
      1197
    9. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      70
      1168
    10. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      1110
    Aihe