http://www.carblog.co.za/2008/02/26/2010-toyota-avensis-spy-shots/
liekö linkki joskus ollutkin täällä. Kovin on valmiin oloinen tullakseen vasta 2009.
liekö linkki joskus ollutkin täällä. Kovin on valmiin oloinen tullakseen vasta 2009.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Toi on muuten aika hieno pirssi. Taitaa mennä -06 ave vaihtoon...
Dieselhybridi tulee olemaan vahvana ostoslistalla kyllä jos se tosiaan tulee :)
Suomessa kilpailevat merkkiorganisaatiot alkavat jo valmistautua YT-neuvotteluihin ;) No vitsit vitsinä :)
toyotistien kanssa samaa mieltä. Kehitys on huomattava verrattuna entiseen, putkea vailla olevaan panssarivaunuun. Tuon voisi jopa ostaa, jos muut ominaisuudet ovat kohdillaan.
tapaista tuossa on, mutta se onkin nätti auto.
Minua kiinnostaa tuleva diesel-hybridi ja neliveto, saattaa kyllä nousta hinta....
Mihin se kuuppa laitetaan. On jo niin suikula, että...vanhat ja isot ei mahu.
Siitä tosin ainakin minä olen nähnyt vain naamioituja kuvia.
Jotain Audia, jotain 6:tta, jotain Passattia, jotain Korealaista, jotain harmaata. Nämä kaikki uudet autot alkavat olemaan niin samannäköisiä, sillisalaattia ja sekametelisoppaa. Koska näämme jotain tyylikästä, yksilöllistä ja komeaa?
http://images.motortrend.com/autoshows/coverage/112_05gen_passat05_z.jpg
Ei mitään uutta, ei mitään omaperäistä, paljon lainattua. Sitä se on aina ja iänkaikkisesti!
Ekoaate ja tuulituneli muotoilevat nyt autot. Uudet todellisia sukkuloita, melkein ohjuksia. Tosin kyllä uusi Ave on onnistunut. Vanhatkin hienoja. Tojon muotoiluosastot tekevät erinomaista työtä.
Nytkö se oli sitten Passat ensimmäinen tuon näköinen auto? Aika vahva volkkarikerroin herran silmälaseissa.
kuin Mazda kuutosessa, liekö kopioitu myös ruosteongelmat ?
Tästä valokuvasta on tehty piirros:
http://www.worldcarfans.com/9080226.019/largemini1/new-toyota-avensis-spy-photos--rendering
Muista kuvista voi päätellä etteivät ajovalot ole tuollaiset kuin tuossa piirroksessa. Lisäksi Toyotan pääjohtja Watanabe sanoi selvästi äskettäin Geneven autonäyttelyssä ettei diesel-hybridiä tule Toyotan henkilöautoihin (Japanissahan niitä jo on jakeluautoissa). Toyota Owners Clubista on Englannin tehtailla työskentelevien kirjoituksista luettavissa, että neliveto tosiaankin tulee saataville farmariin ja lisäksi myös automaattivaihteisto dieseliin. Tehtaan työntekijöille on ilmeisesti sanottu että valmistus alkaa lokakuussa 2008, joten eiköhän ne ensimmäiset ehdi Suomeen tammi-helmikuussa 2009.
Toivottvasti totuus ei ole tämä. Saisi muistuttaa enemmän sitä viimevuonna liikkunutta käsin piirettyä luonnosta. Tämän keula on muuhun autoon nähden aivan liian pieni. Tekee autosta heikon näköisen.
Mutta kuten jo joku sanoikin tämän on niiden peitettyjen kuvien perusteella tehty mallinnus, enkä ihmettele vaikka pohjana olisi tosiaan käytetty tuota Passattia.
http://www.carblog.co.za/2008/02/26/2010-toyota-avensis-spy-shots/