jäi huono fiilis asioidessani rytimäen grillikioskilla mies myyjä ei kuuntele mitä asiakas puhuu. ouluntien kioski palvelu 10
rytimäki
10
1930
Vastaukset
- kohtahan
se on taas kontallaan.
- yrittäjänä itse
Miksi otetaan aina noin negatiivinen asenne jos joku alkaa yrittään? Kokemuksesta tiedän että se ei todellakaan ole ruusuillatanssimista.Kohta kontallaan!! Käydään siellä niin ei ole!!! Kauan oli paikka auki ja nyt kun tuli yrittäjä niin heti ollaan mollaamassa. Olisit alkanut itse. Kaikkea hyvää Tommille ja Jaanalle.Onnea yritykseenne.
- Kioskina
yrittäjänä itse kirjoitti:
Miksi otetaan aina noin negatiivinen asenne jos joku alkaa yrittään? Kokemuksesta tiedän että se ei todellakaan ole ruusuillatanssimista.Kohta kontallaan!! Käydään siellä niin ei ole!!! Kauan oli paikka auki ja nyt kun tuli yrittäjä niin heti ollaan mollaamassa. Olisit alkanut itse. Kaikkea hyvää Tommille ja Jaanalle.Onnea yritykseenne.
Ihan ok.
Ruoan laiton sais ehkä jättää muille.
Kaikkihan osaa mikrossa kebabbia lämmittää kotonakin. - Rytikioski
Kioskina kirjoitti:
Ihan ok.
Ruoan laiton sais ehkä jättää muille.
Kaikkihan osaa mikrossa kebabbia lämmittää kotonakin.Hygienia syistä käytämme valmiita pakastettuja kebabannospusseja, sulatamme ne mikrossa. Asiakas voi halutessaan pyytää kebabin joko rasvakeittimessä tai parilalla valmistettuna.
- ouluntien
Tais olla paljo asiakkaita rytimäeltä siellä ouluntien kiskassa ku pitää täällä asti itkeä ;D
Hyvä että taas pitkästä aikaa siinä on joku kioski!- Ehkä tiedät, ehkä et?
Uskomatonta nämä Kokkolalaiset paskahousut, jotka heti pienestäkin epäkohdasta valittavat ja tietenkin nimettömänä netissä eikä suoraan silmästä silmään ( Laitoithan vielä kommettisi Kokkola lehteen?)
Ensiksikin täytyy nostaa hattua, että nykymaailmassa joku uskaltaa lähteä yrittäjäksi. Mielestäni juuri yrittäjiä täytyisi kannustaa ja tukea toiminnassaan ja tietenkin kritisoida tarvittaessa, mutta rakentavasti! Suuressa maailmassa, jossa isot ketjut jylläävät voimalla vaatii armotonta sisua ja tahtoa pysyä mukana ja vielä uskoa omaan toimintaan.
Hatunnosto kaikille Kokkolalaisille NUORILLE yrittäjille,jotka rehellisesti ja ystävällisesti palvelevat asiakkaitaan. Ja tsemppiä Jaana! -
- Rytikioski
Pahoittelemme että näin on käynyt. Alussa meillä on paljon mietittävää sekä yrittäjinä että asiakaspalvelijoina. Pyrimme siihen että tämä ei tule toistumaan. Tervetuloa käymään uudelleen niin hyvitämme tapahtuneen.
- Kannustan
Onnea vaan uusille yrittäjille !
Ei kannata välittää noista marisijoista,ovat ite yleensä näitä laiskimuksia tai sitten kultalusikka
suussa syntyneitä.
Todella siistiksi olette grillin saaneet ja erittäin hyvä nyt,kun teillä on myös veikkaus ja jopa kaljat ja siideritkin;)
Rytimäkeläinen - punttusborg
nythän siellä on tämä vanha nainen yrittäjänä joka on omistanut kauan tämän grillin rytimäellä. Eikö ole hyvä palvelu.
- Siwaa odotellessa
Tyyriit on kaljat mummolla! Eikä tuo liikenopeus päätä huimaa.☺
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1103297GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys451200- 831172
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja541116Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351072- 601007
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn27900- 67878
- 53877
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39872