Suzuki gsx venttiliinsäädöt

Tapahtuuko venttiilien säätö paloilla vai onko säätö mekaaninen "mutteri&ruuvi" -säätö?
4781
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

google!

Äänestä

Kiitos avuttomuudestanne, tietäjät.

HEti, kun kysyy, jotain vähän visaisempaa niin menee "ammattilaisilla" sormi suuhun.
Se on vähnä niinkun terveyskeskuksissa: laastari osataan laittaa sormeen, muttaa kun on yskä niin ei osata tehdä asialle mitään.

Keuliiks suzuki muuten kaasusta?

Äänestä

ruuvisäätöinen on ja tosi yksinkertainen säädettävä

Äänestä

Riippuu kyllä vuosimallista. Es. 1995 säädetään shimseillä ja se ei kyllä ole yhtä helppoa.

www.katriders.com sieltä löytyy enemmän tietoa tuosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GSX 600 F kirjoitti:

Tapahtuuko venttiilien säätö paloilla vai onko säätö mekaaninen "mutteri&ruuvi" -säätö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu