leikattujen kokemuksia kyselen? Eli millaisia kokemuksia on taittovirheleikkauksesta, milloin olette käyneet, mikä on silmienne tilanne nykyään? Tuliko komplikaatioita? Haluaisin kovasti toimenpiteeseen mennä, mutta lähinnä ne jälkikomplikaatiot pelottavat.
Lahden Medilaserissa
7
3566
Vastaukset
- :-)
Vuosi sitten leikattiin plus näkö ja parilta muulta tutultani miinus näkö. Kaikille homma sujui hyvin. Oma näköni on nyt nolla eli täydellinen tulos. Ei mitään komplikaatioita, eikä edes kostutustippoja tarvitse enää käyttää. Tosin kuivuus ei minua vaivannut oikeastaan missään vaiheessa. Henkilökunta on ystävällistä ja Hannu on erittäin osaava ja taitava lääkäri, vielä mukavakin. Eli en voi muuta kuin suositella lämpimästi kaikille :)
- Lahdessa...
Kiitos kannustuksesta! Esitutkimusaika on varattu, mutta jännittää silti... Kiva kuulla, että Hannu Penttilä on osaava lääkäri.
- :-)
Lahdessa... kirjoitti:
Kiitos kannustuksesta! Esitutkimusaika on varattu, mutta jännittää silti... Kiva kuulla, että Hannu Penttilä on osaava lääkäri.
Jännittäminen on varmaan ihan normaalia ;) Mutta toivottavasti kaikki menee hyvin. Ihanaa tämä lasiton elämä, kun on lapsesta käyttänyt laseja ja myöhemmin piilareita!!
- Sokea
Hannu leikkasi Kotkassa puolitoista vuotta sitten.Monovisio leikkaus.Täydellinen epäonnistuminen.Nyt moniteho lasit näkee lähelle ja kauas.Ei myönnä virhettä ylimielinen ei kuuntele potilasta.En suosittele.
- Anonyymi
Ylimielinen. tekee virheitä vaikka syy on aina muissa. Potilas liikahti yms.
- Anonyymi
Penttilä myös minun silmät leikkasi Kotkassa ja kaikki meni täysin pieleen. Monitehot käytössä, mutta oikeassa silmässä niin paha hajataittoa epäonnistuneen leikkauksen takia, että sitä ei korjaa mikään linssi. Täysi puoskari koko Penttilä!
- Anonyymi
Yksitoista vuotta yhtä helvettiä Hannu Penttilän leikkauksen jälkeen.T.Helge
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16411531- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.566024Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664987- 214757
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai394394Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1014285- 1013652
- 803290
- 481791