Kukas

MäkiMiess

Kuka oli se Suomen huippuhyppääjistä joka aina epäonnistuttuaan potki kypäräänsä siellä montussa, jokunen vuosi sitten, muistaako kukaan ...;)

4

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lll

      kuningaskotka

    • se ollut

      Olisiko ollut tämä Herra joka hakee päävalmentajksi, ainakin aamuteeveessä omien sanojensa mukaan vahvuutena on henkinen puoli.

      • Juha82

        tai paremminkin sanottua yltiöpositiivisuus mikä on aina parempi kuin negatiivisuus.

        Hän saattaa silti valittaakin mutta aiheesta mutta luulenpa että antaa asioiden vain olla.
        Kuitenkin näkisin Tonissa sellaisen tyypin jolta löytyy "munaa" värikkyyttä, ei helposti jää jälkijunaan eri jutuissa.

        Kyllä Toni olisi hyvä ehdokas valmentajaksi.
        Tonilla on kunnianhimoa mutta osaa topuuttaa kavereiden intoilua.


      • kavereiden
        Juha82 kirjoitti:

        tai paremminkin sanottua yltiöpositiivisuus mikä on aina parempi kuin negatiivisuus.

        Hän saattaa silti valittaakin mutta aiheesta mutta luulenpa että antaa asioiden vain olla.
        Kuitenkin näkisin Tonissa sellaisen tyypin jolta löytyy "munaa" värikkyyttä, ei helposti jää jälkijunaan eri jutuissa.

        Kyllä Toni olisi hyvä ehdokas valmentajaksi.
        Tonilla on kunnianhimoa mutta osaa topuuttaa kavereiden intoilua.

        intoilua. Siinäpä se onkin. Kyllä noissa Suomen toimintatavoissa just sitä on tehty viimeiset 5-6 vuotta. Tosiaankin on "toppuuteltu" muutamien kavereiden intoa ja tulos on sen mukainen. Vinoiltu ja toppuuteltu.
        Jos sama linja halutaan jatkuvan niin kotimainen valmentaja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      95
      3600
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      58
      2565
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      18
      2493
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      72
      2341
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      19
      2216
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      102
      1282
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      582
      1143
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1026
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1025
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      1009
    Aihe