Kuka oli se Suomen huippuhyppääjistä joka aina epäonnistuttuaan potki kypäräänsä siellä montussa, jokunen vuosi sitten, muistaako kukaan ...;)
Kukas
4
601
Vastaukset
- lll
kuningaskotka
- se ollut
Olisiko ollut tämä Herra joka hakee päävalmentajksi, ainakin aamuteeveessä omien sanojensa mukaan vahvuutena on henkinen puoli.
- Juha82
tai paremminkin sanottua yltiöpositiivisuus mikä on aina parempi kuin negatiivisuus.
Hän saattaa silti valittaakin mutta aiheesta mutta luulenpa että antaa asioiden vain olla.
Kuitenkin näkisin Tonissa sellaisen tyypin jolta löytyy "munaa" värikkyyttä, ei helposti jää jälkijunaan eri jutuissa.
Kyllä Toni olisi hyvä ehdokas valmentajaksi.
Tonilla on kunnianhimoa mutta osaa topuuttaa kavereiden intoilua. - kavereiden
Juha82 kirjoitti:
tai paremminkin sanottua yltiöpositiivisuus mikä on aina parempi kuin negatiivisuus.
Hän saattaa silti valittaakin mutta aiheesta mutta luulenpa että antaa asioiden vain olla.
Kuitenkin näkisin Tonissa sellaisen tyypin jolta löytyy "munaa" värikkyyttä, ei helposti jää jälkijunaan eri jutuissa.
Kyllä Toni olisi hyvä ehdokas valmentajaksi.
Tonilla on kunnianhimoa mutta osaa topuuttaa kavereiden intoilua.intoilua. Siinäpä se onkin. Kyllä noissa Suomen toimintatavoissa just sitä on tehty viimeiset 5-6 vuotta. Tosiaankin on "toppuuteltu" muutamien kavereiden intoa ja tulos on sen mukainen. Vinoiltu ja toppuuteltu.
Jos sama linja halutaan jatkuvan niin kotimainen valmentaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368