Täältä on löytynyt Ikea-keittiöiden tilaajia. Tarvitsisin hieman lisävalaistusta asiaan. Olen nyt laatinut suunnitelman Ikean suunnitteluohjelmalla, tulostanut pohjat, 3 D-kuvat ja tuotelistat. Mahtavaa!!! Mutta, mutta... Piipahdin sitten Ikean tuotesivustoilla, josta tuotteita tilataan. Joissakin keittiön kaapesissa sanottiin, ettei tuotetta voi tilata netistä!!! Mitä virkaa sitten on hienoilla suunnitelmilla yms. Emme missään tapauksessa voi noutaa tuotteita etelä Suomesta. Onko niin, että jos tilaa koko keittiön Ikeasta ja on suunnitelmat tallennettu Ikean palvelimelle, niin silloin saa mitä tahansa noista kaapeista mitä on ohjelmassakin tarjolla?
Vielä Ikeasta sen tilanneille
merja
61124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voi kun joku nyt osaisi vastata noihin tiedusteluihin!!!
osia Ikeasta ihan kotiin kuljetettuna. Mutta soita sinne ja kerro ongelmasi, niin saat tietää tarkemmin miten kokonaistilaus tehdään.
Meille tuli kyllä joka nippeli ihan kotiin asti kokonaisuuden mukana, vaikka yksittäisiä osasia ei voinutkaan tilata netistä.
Jos et etelä-Suomeen ehdi ja pääse niin tule pohjois-Ruotsiin. Lähin Ikea on Haaparannalla.
Siis asun Jyväskylässä.
Ihan paikan päällä vaikka olikin pitkä matka.Myyjiltä sai hyviä neuvoja ja vinkkejä joita ei ois osannu ite tilata!
Tein sen suunnitelman ja tallensin Ikean-palvelimella. Lupasivat asiakaspalvelusta välittää viestini ja tiedon suunnitelmasta keittiösuunnittelijalle. Ottavat sieltä yhteyttä ja katsovat onko kaikki OK suunnitelmassa. Pitäsi onnistua ns. kokonaistilaus. Odottelen siis vain nyt viestiä Ikealta.