Luin tossa tilastoja ja törmäsin siellä mielenkiintoiseen asiaan. Suomalaisen miehen mulkun KESKIMÄÄRÄINEN pituus on VAIN! 14cm ja suomalaiset ovat vielä pärjänneet ihan ok maitten välisissä mulkun pituus kilpailuissa... Ziisus! VAAN! 14cm.. ittelki on reippaasti pitempi..
Keskimääräinen mulukun pituus
Tilasto tietäjä
153988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos luit netistä, niin pistäs linkkiä noihin tilastoihin...
Jossain se kyl oli,et se on 13,5 cm..
Jossain se kyl oli,et se on 13,5 cm..
Valitettavasti tuo tutkimustulos viittaa ei erektiossa oleviin peniksiin. Sori.
Muuten, miten se pituus oikein mitataan?
Mulkun ala-, vai yläpuolelta?
Jos alapuolelta, mihin laitetaan mittanauha?
Tässä voi tulla suuria eroja, riippuen miten mitaataan. Please,kertokaa mikä on oikea tapa.
ei muuten viittaa! En juuri tuosta tutkimuksesta tiedä, mutta tässä lainaus kirjasta Miehen käsikirja(The Male Body: An Owner's Manual): "Tutkimuksessa, johon osallistui 200 valkoihoista miestä, saatiin peniksen keskimääräiseksi pituudeksi noin 14,5cm erektiossa, kertoo brasilialaistutkija Claudio Teloken. 76 prosenttia mitatuista 200 peniksestä oli erektiossa 12-16cm pitkä. 12 prosenttia peniksistä oli lyhyempiä ja 12 prosenttia pitempiä."
Onko sinulla mitään mielikuvaa miten iso penis olisi , jos se oikeasti olisi löysänä 12cm?
Muistakaa se miehet ;) Joku saattaa muuta väittää mut se ei ole totuus.
jos koolla tarkoitat pituutta, niin mitä iloa on 20cm kyrvästä jos on 8cm syvä pillu, silmäniloako?!?On sekin vaikeeta ku pitää säästellä ettei lyö pohjaan. Naisiakin kato on eri kokosia ja osalle sopii iso ja osalle pieni. Ja tuo 8cm taisi olla keskimääränen
viittahan se erektiossa olevaan, miten voit mitata lerssin sillon kun se on levossa? mun lerssi on ainakin eripitunen ennen kusella käyntiä ja sen jälkeen :P
Sillä naisen "koollakin" on väliä. Mies ei ikävä kyllä pysty peniksen kokoon vaikuttamaan millään tavalla mutta nainen voi kyllä harjoitella lantionpohjan lihaksiaan ;)
Nii luin jostain jutusta että naisen emätin ei olis kun noin 15 senttiä syvä että ihmettelen vain että mihin sitä pituutta sitten tarvitaan?
Mä en välitä paskan vertaakaa mulkkujen koosta revi siitä
ps oon tyttö
kokematon. Mut ei se mitään. Kokemattomiakin tarvitaan. Piialle hyvää loppukesää ja nautinnollisia hetkiä allaolevien linkkien parissa!
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c1.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c2.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c3.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c4.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c5.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c6.htm
http://yonkis.ya.com/imagenes8/burgos/c7.htm
ihan helvetin ison kokonen kyrpä! kauhee, mä en tollasen kanssa kyllä kauaa leikkis..hyi vittu..repee paikat..ei tollasta voi olla kellää!