Eli minulla on Nigerialaisen miehen kanssa lapsi.Tyttö on tällähetkellä 1v.4kk.Tapaamiset ollaan hoidettu tenavatuvassa,miehen henkisen väkivallan käytön minua kohtaan vuoksi.Kaipaisin kommentteja jos joku ollut samassa tilanteessa,miten saada tilanne rauhoittumaan..On tunne,että mies ei lapsesta välitä ollenkaan,kunhan saa oman heikon itsetuntonsa ruokittua nöyryyttämällä minua.Neuvoja kaivataan...
Vastaukset 12
- vaikeita...
Olimme kyllä naimisissa muutaman vuoden..ei nyt ihan pelkästään ollut kyse yhden illan huumasta
- ex-niksula
Kun on niin kiire ja kaikki muu on aina tärkeämpää...
- 3 lapsen äippä
Miksi et jää itse pois siitä tapaamisesta, jos mies on noin lapsellisen kenkku? Anna tavata yksin lapsen kanssa, siellä sentään hoitajat jotka vahtii, että mitään ei tapahdu.
- 3 lapsen äippä
se jäi vielä sanomatta että mä työskentelen lapsiperheiden kanssa ja nähnyt vaikka minkälaisia perheitä. Ei ole mitenkään kansalaisuudesta kiinni tuo käytös. Vaan sikoja miehiä joka kansalaisuudessa. Jopa suomalaiset miehet tekee samaa...
- 2xäiti
jos miestä ei mielestäsi kiinnosta lapsen tapaaminen, niin voisitko ehdottaa että tapaamiset jätettäisiin ainakin hetkeksi? jos haluaa tavata lasta niin anna tavata mut ilman sua. toivottavasti tilanne rauhoittuu, ihan teidän lapsenkin kannalta. kaikkea hyvää!
- Miumau08
tapaamiset olleet hankalia. Aluksi isä ei ollut edes kiinnostunut lapsesta. Mies oli väkivaltainen minua kohtaan ja lapsikin pelkäsi häntä. Lastani en uskaltaisi isälle jättää, koska ei ole sillä lailla hänestä kiinnostunut. Tapaamme muutaman kerran vuodessa.
- Hankit?
Niin miksi hankit lapsen tuollaisen miehen kanssa? Ei tajua tuollaisia heittopussinaisia!
- ja rakkaushan on sokea
huomioon, että jotkut kyseisen maan miehistä osaavat
huijauksen taidon erittäin hyvin! Osaavat esittää rakastunutta useamman kuukauden. kaksoiselämän vietto ei ole mikään ongelma. aika huono maine tuon maan miehillä. - ja järki käteen!
ja rakkaushan on sokea kirjoitti:
huomioon, että jotkut kyseisen maan miehistä osaavat
huijauksen taidon erittäin hyvin! Osaavat esittää rakastunutta useamman kuukauden. kaksoiselämän vietto ei ole mikään ongelma. aika huono maine tuon maan miehillä.Juuri nämä tosiasiat luulisi suomalaisen naisen jo tietävän. Eli luulisi tietävän ottavansa ison riskin ryhtyessään tekemisiin tietyiltä alueilta ja kulttuureista tulevien miesten kanssa. Ja jos päättää riskin ottaa, luulisi etenevän hyvin varovaisesti ja ottavan selvää kaverin taustoista ja luonteesta jne. todella tarkkaan. Luulisi. Kyllä pelimiehen pystyy paljastamaan, jos vain haluaa. Useat vain tuntuvat haluavan uskoa enemmän omiin ruusunpunaisiin kuvitelmiinsa. Ei se rakkauden sokeus mikään puolustus ole. Kyllä järkeä pitää osata käyttää rakastuneenakin!
- vaikeita..
no nyt se vaikeus on sitten ohi..ei ole 2kk. käynyt tapaamassa lastaan.Näin olen tässä ajatellut käyvänkin...tiedä olisko surullinen vai iloinen???????
- ...
Heitin väkivaltaisen ja uskottoman mieheni ulos yli 2kk sitten. Kertaakaan ei ole lastaan halunnut tavata sen jälkeen. Hirveä suru lapsen puolesta. Saa nähdä kuinka paska tulevaisuus edessä tässä asiassa.
- jep, jep
... kirjoitti:
Heitin väkivaltaisen ja uskottoman mieheni ulos yli 2kk sitten. Kertaakaan ei ole lastaan halunnut tavata sen jälkeen. Hirveä suru lapsen puolesta. Saa nähdä kuinka paska tulevaisuus edessä tässä asiassa.
Ei voi muuta todeta kuin täällä samoin, en oo äijää vielä pihalle heittänyt. Meillä ei pettämis ym. ongelmaa, emme vaan kerta kaikkiaan enää siedä toisiamme, siis minä en siedä sitä. Se aina loukkaa ja sen jälkeen pyytelee anteeksi, ei auta, minä en unohda loukkauksia. en vaan jalksa enää tät joka päiväistä p..kaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251818- 126831
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123647- 54578
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89541Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 65531
- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34453- 8436
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31425- 58422
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9409- 41406
Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6385