Nyt olen pahemman kerran erehtynyt. Ensimmäisen kerran katsoin marsunpoikasen sukupuolen väärin ja marsu oli isänsä kanssa samassa häkissä! Poikanen on kaksi kuukautta ja kun isä ajoi poikastaan hurjasti takaa, ymmärsin tarkastaa ja vertailla poikasia.Se todella on tyttö. Poikanen painaa 450g. Jos se odottaa, mitä on mahdollisesti odotettavissa? Se synnyttäisi neljän kuukauden iässä ja poikanen on vielä pienikokoinen. Sen äiti oli satiinimarsu. Yhtään sukusiittoista poikasta en anna tai myy pois, vaan pidän ne itse, niinkuin vastuuseen kuuluu. Onko emon henki suuressa vaarassa? Onko jollain kokemuksia?
marsun sukusiitos
dansku
2334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
meillä kävi myös noi että katottiin s.puoli väärin ja isä astu tyttönsä:( ja synnytti 3.5kk iässä kyllä elävät poikaset(3 kpl) ja synnytys oli sujunut hyvin kun oli tehnyt poikaset yöllä mutta sen jälkeen ei olla laitettu uroksen kanssa poikasia ennenkuin ollaan oltu tosi varmoja s.puolesta, lapsukaiset ovat meillä kotona eli olen samaa mieltä kuin sinä ettei sukusiitos marsuja myyntin
Kiitos rohkaisevasta viestistä!! Olen ajatellut samoin, että varmistuksen varmistus on tarpeen sukupuolen määrittelyssä. Nyt odottelen ja toivon, että pikkuemo kasvaisi reilusti itse kooltaan synnytystä varten. Terveellinen ruoka, liikunta ja lepo toivottavasti myös auttavat asiaa.