Nyt kommentteja. Kuume puraisi ja olen hankkimassa tallentavaa boxia. Lopullinen valintani on kahden kauppaa: Maximum T 8000 CX-CI / Topfield 500 PVRt. Jostakin muistan lukeneeni, että Maximumin vastaanottoherkkyys on kehno, Onko näin ? Nyt käytössäni oleva HANDAN peruspoksi näkyy hyvin ilman häiriöitä. Kokemuksia kenelläkään ? Kertokaapa kokemuksia ja näkökantoja laitteista tietämättömälle.
Tallentava boxi
Tosi kyseessä
51021
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
topfield on boksien ferrari. suosittelen.
topfieldiä, hyvin peuhaa!
Ja hyvin on pelittänyt.
Kaikki tallentavat boksit ovat perusbokseja herkempiä signaalien vaihteluille.
Topparin omistan myös, tosin 5100-mallin. TF500 on melkein tismalleen sama kuin vanhempi, vain isommalla kovalevyllä. Maximumissa on sentääns tuuletin ja kaik. Ja on myös paremman näköinen boksi kuin toi uusi toppari.
Mihin listalta unohtui Humax CX PVR9500C? Kolmen viikon kokeilujen jälkeen perustoiminnot ok. Helppokäyttöinen toimiva laite.
Olit varmaan etsimässä antenniverkon boksia? No kannattaa miettiä Humaxin vastaavaa antenniverkon boksia tuskin huonompi kuin kaapeliverkon boksi.