Onko joku ostanut halsinkiläisnaiselta Irlannista tuodun westien ja ajautunut ongelmaan jos koirassa jotain vikaa? Itse ostin yli vuosi sitten ja koiralta puuttuu toinen kives. Kauppahinnan palautusta ei ole kuulunut ja rouvaa ei tavoita mistään numerosta enää. Miesystäväkin oli juonessa mukana ja molemmat ovat suhteellisen aktiivisia koirapiireissä. Olen tekemässä kennelliittoon valitusta heidän toimistaan ja toivoisin, että muutkin pariskunnan kanssa asioineet tekisivät myös. Näin saataisiin torpattua näiden ihmisten kenneltouhut ja pentuvälitykset.
onkoirlannista
tuontiwestie
1
308
Vastaukset
- Westiä hankkimassa
Luultavasti ei kyse samasta pariskunnasta, koska sanot 12.3.2008 ostaneesi westiesi vuosi sitten eli 2007. Muistelen, etteivät tuttuni vielä silloin tuoneet westejä. Tunnen erään kaoiraharrastaja pariskunnan, joka toi muutaman pennun Irlannista. Rouva kuoli alkuvuodesta 2009 ja mies muutti Pohjanmaalle. Ei minulla muuten ole kiinnostusta asiaasi, mutta rupesin etsiskelemään mistä löytäisin westiepennun 2 vuotiiaan westieni kaveriksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725