LUIN JUSTII TUOLLA VAMMAISTEN JA SYÖPÄSAIRAIDEN PALSTAA. KYLLÄ ON ELÄMÄNMYÖNTEISTÄ PORUKKAA VAIKKA OVAT VAKAVASTI SAIRAITA. OPPISPA ARVOSTAMAAN JOKAISTA TERVETTÄ PÄIVÄÄ EIKÄ KITISIS TURHISTA JA VAATIS AINA VAAN LISÄÄ JA PAREMPAA.
VAMMAISUUS
MINÄ VAAN......
5212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Samaa olen itsekkin ajatellut.Oma vanhempani on parantumattomasti sairaana ja tässä itsekkin on sortunut välillä voivottelemaan asioita,joilla ei oo tuon taivaan merkitystä, kun ajattelee että ite on suht terveenä ja toinen on vaikeasti sairaana ja silti yrittää valaa ympärilleen toivoa ja valoa.
VOIMIA SULLE HERTTA JA PERHEELLES.
Kiitos, on tää sellasta aikaa,että ei tiedä mitenpäin olisi.Tunteet iskee täydellä laidasta laitaan, vihasta suruun ja epätoivoon...mutta pakko jaksaa ja uskoa siihen, että vaikka Jumala koettelee ja antaa kärsimystäkin, niin ei silti hylkää,joku tarkoitus tällä kaikella on, vaikka tätä ei mitenkään jaksaisi hyväksyä ja ymmärtää.
Niin me valitetaan, vaikka moni asia on hyvin.Ja sairaat ihmiset osaa hakea valon sairautensa keskelläkin.
SITÄ PITÄÄ JOTENKI ITSESTÄÄN SELVYYTENÄ, TÄTÄ TERVEYTTÄ. TOIVOTTAVASTI EI TUU JONAIN PÄIVÄNÄ RYMINÄLLÄ ALAS.