Känny herjaa, ettei tilaa uusille tekstiviesteille. En kuitenkaan haluaisi tekstareita hävittää. Tietääkö kukaan, löytyykö mitään ilmaisohjelmaa, jolla tekstiviestit voisi siirtää kännystä pc.lle sen kautta luettavaan muotoon?
Tekstiviestien tallentaminen
tietokoneelle
4367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ottaa vastaan mobiiliviestimestäkin lähetettyjä sähköposteja, joten ei käsittääkseni tarvita mitään humpuukiohjelmistoja tähänkään väliin, vaan nerokas ratkaisu ala Windowsin Tehtaat on lähettää puhelimesta ja vastaanottaa teksitiviestit suoraan windowsiin.
sillai, joita ihminen ei oikeasti tartte ja ne vaan vie levyiltä ja muisteista turhaan tiloja siä tyhjänpantteina pyöriessään. Lähettäkää mobiiliviestimeenne arkistoidut tekstiviestit sähköpostina windowsiinne ja teidän ei tarvitse osta tuon pituista ja sen väristä hammasta tai kaapeliakaan, että saisitte sen windowsia täysin suotta häiritsevän humpuukiohjelman mobiiliviestimenne kanssa edes jollain tapaa kommunikoimaan.
..eikös nuo saa ihan ilmaisella ohjelmalla talteen, kun et kännikän merkkiä ja mallia maininnut niin valmistajan sivuille kannattaa mennä kyselemään, niiltä löytyy ohjelmia joista voi kännikkää hallita ihan vaikka tietsikalla, tallentaa ja tehdä muutakin, mene siis kännikän valmistajan sivuille ja hae ratkaisua, mitään yleispätevää ultimate ratkaisua ei ole.
Osaamaton junttiko lienen, mutta minusta Nokian sivuilta(kaan) ei löytynyt ratkaisua viestien tallentamiseen PC:lle. Entä jos olisi jokin muu Nokian muu malli?