Kokoajan ilmotus työvoimatoimiston sivuilla. Siellä lukee että TES palkkaus. Voiko tosiaan olla totta että jollain on varaa maksaa merikontin ajosta tes palkkaa näillä taksoilla? Kukaan ollut töissä ko. talossa?
Harnala Espoo
yökulkija.
31240
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ole merikonttien ajoa... Transpointin jalkalavoja...
Mikähän siinä on kun koskaan ei kontin tai irtoperän vedosta ei pystynyt maksamaan tessin mukaista palkkaa. Johtuuko se kuskeista jotka eivät arvosta duuniaan ja siten eivät hinnoittele työtään.Isännän syyhän se ei ole kun jos kuski ei vaadi niin eihän se sitä tarjoakkaan vaan sanoo aina, ettei kannata maksaa.
Se valehtelee kuka ei ole palkkaansa sieltä saanut.
Runkolinja pelleä ovat vailla.
Kaksi autoa Transpointin ajossa joista puoliperä vetäjä vetää Transsun kautta Varovan merikontteja,täysperä vetäjä on normaalissa Transsun ajossa päivät kaupunkijakoa,yöt runkoa.
Kolmas auto DHL,ajossa mutta siinä vakikuski joka ollut talossa koko ikänsä.
Neljäs auto ajaa Viroon ja sitä ajaa isäntä itse.