Cialis 20mg

Ensikertalainen..

Hei,

tulimme mieheni kanssa pitkän ponnistelun jälkeen siihen tulokseen että jokin vikana, miehellä ikää 23v, erektio kestää 30sek-1,5min, lääkäri määräsi ensialkuun cialista 20mg 4kpl.

Nyt kun tämä on ensimmäinen kerta kokea potenssilääke, niin haluaisinkin lisätietoja, että minkälaisia kokemuksia cialiksesta on ollut, asiallisia, sekä mitä haittoja ja kuinka kauan vaikutus kestää, ja minkälainen tuon cialiksen vaikutus on.

- kiitos -

9

4883

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ErecTa

      Moi. Kerroit miehesi iän olevan 23 v, mielestäni sen ikäisellä nuorukaisella ei fyysisesti luulisi olevan ongelmaa--minkä ikäinen onkaan kysyjä itse?? Neuvoisin Teitä, tai miestäsihän asia koskee,pysymään Suomalaisten lääkäreiden määräämissä erektiovalmisteissa. Älkää missään tapauksessa ostako netistä tai katukaupasta Kamagraa, joka tappaa jopa "kovuudellaan", asiasta tietämätön voi ostaa sitä tietämättään 20 mg, vaikka se tosi asiassa voi laa jopa 100 mg. Yleensä järki täytyy olla sekä ylä- että alapäässä, kun tuollaisiin valmisteisiin menee. Ihmettelen vieläkin miehesi ikää..millainen Hän on 10 vuoden kuluttua jos nyt joopetetaan erektiovalmisteisiin??

    • on hyvä

      Kannattaa aloittaa puolikkaalla. Vaikutus alkaa noin 2 tunnin kuluttua, ja kestää noin vuorokauden. Vaatii tottakai kiihottumisen toimiakseen, eli myös naiselta vaaditaan vähän ponnisteluja. Ei siis ole mikään 24h tanassa pilleri.

      • Mahtava pilleri

        Todella hyvä erektiolääke, ainakin tällaiselle neliviitoselle. Mutta tosiaankin, aloita vain puolikkaalla pillerillä, toimii ihan varmasti. Itse otin ahneuksissani kokonaisen pillerin, ja tuli alaroppa, eli selkä, ja jalat helkkarin kipeiksi ekakerralla, nyt otan vain puolikkaan, ja stondis on kuin neljännesvuosisata sitten....


      • Hap

        Perjantaina otin elämäni ensimmäisen Cialiksen (20mg) ja vaikutus on kestänyt sen luvatun 36 tuntia. Seksiä on ollut paljon ja tänään sunnuntainakin teho on loistava:-)


    • Cialista kokeillut

      Itse sain omalääkäriltä reseptin kumpaankin, Cialis että Viagra.
      Cialista söin yhtenä meno viikonvaihteena joka ilta yhden pillerin. Kolme pilleriä peräkkäisinä päivinä to-la. Ei millään illalla kunnon seisokkia. Jopa aamujäykkyys oli parempi ja nimenomaan siis ilman pillereitä.
      Viagraa olen kokeillut ennenkin ja edelleen se on se joka saa seisomaan ja pitkään.
      Ei ole siis mitään yleisohjetta, että joku / jompikumpi pilleri on ehdottomasti parempi.
      Yksi auttaa yhdelle, toinen toiselle.,

      • Joskus naista saanut...

        Cialista vaikuttaa minulla kolme vuorokautta. Toki vaatii kiihokkeen eli ei seiso ilman aikojaan. Vaikutus alkaa ehkä parin tunnin päästä pillerin otosta. Mitään sivuvaikutuksia ei ole ollut.


      • Yks Masa
        Joskus naista saanut... kirjoitti:

        Cialista vaikuttaa minulla kolme vuorokautta. Toki vaatii kiihokkeen eli ei seiso ilman aikojaan. Vaikutus alkaa ehkä parin tunnin päästä pillerin otosta. Mitään sivuvaikutuksia ei ole ollut.

        Mielestäni molemmat ovat hyviä, mutta Cialis on selvästi pitkävaikutteisempi.
        Minulle riittää pieni puraisu tabletin reunasta. Yhdestä tabletista riittää n. viideksi - kymmeneksi kerraksi.

        Olenkin joskus miettinyt, että onkohan kyseessä vain jonkinlainen henkinen riippuvuus. Mutta on se niin mukava touhuta, kun tietää, että homma toimii.


    • Anonyymi

      Älkää tilatko netistä, ette saa sitä mitä tilaat, vaikka olisi saman nimistä, huijausta!!!
      Apteekista saat mitä ostat!!!
      Lääkäriltä vain haet reseptin!!

    • Anonyymi

      Oma kokemukseni näistä lääkkeistä on kertynyt useamman vuoden ajalta. Käytin pitkään sildenafiilia, mutta jossain vaiheessa aloin huomaamaan inhottavia sivuoireita – esimerkiksi tukkoista oloa ja aika voimakasta päänsärkyä. Sen jälkeen siirryin kokeilemaan tadalafiilia, ja ero oli selvä: vaikutus tuntui tasaisemmalta ja sivuvaikutuksia tuli huomattavasti vähemmän. Hyvä lääkäri yleensä antaa mahdollisuuden kokeilla eri vaihtoehtoja ja löytää sen, joka sopii parhaiten juuri sinulle. Itse sain hyvää apua, kun luin lisää annostuksista ja käyttäjäkokemuksista https://medilux.fi/tadalafil/ Täytyy myöntää, että tein virheen ja testasin kerran Cialis-tabletteja tilattuna netin laittomasta apteekista. Se oli suoraan sanottuna kauhea kokemus. Tabletit eivät selvästi olleet aitoja, ja niiden jälkeen olo oli todella huono: sydän tykytti, vatsaa väänsi ja päätä särki koko seuraavan päivän. Tajusin silloin konkreettisesti, että tällaiset pillerit ilman reseptiä voivat olla vaarallisia ja sisältää mitä tahansa. Ei voi liikaa painottaa, että se oli iso varoitus ja opetus.

      Nykyään pidän kiinni siitä, että haen lääkkeet vain suomalaisen lääkärin määräämällä reseptillä ja apteekista. Näin voi olla varma lääkkeen laadusta ja turvallisuudesta. Mun kohdalla tadalafiili on ollut selvästi toimivampi vaihtoehto kuin sildenafiili, mutta se on yksilöllistä. Siksi kannattaa aina kokeilla turvallisessa ympäristössä, eikä ikinä sortua noihin epäilyttäviin nettimarkkinoihin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      1070
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      113
      994
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      982
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      874
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      89
      816
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      4
      684
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      25
      637
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      190
      633
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      607
    10. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      57
      603
    Aihe