Cialis 20mg

Ensikertalainen..

Hei,

tulimme mieheni kanssa pitkän ponnistelun jälkeen siihen tulokseen että jokin vikana, miehellä ikää 23v, erektio kestää 30sek-1,5min, lääkäri määräsi ensialkuun cialista 20mg 4kpl.

Nyt kun tämä on ensimmäinen kerta kokea potenssilääke, niin haluaisinkin lisätietoja, että minkälaisia kokemuksia cialiksesta on ollut, asiallisia, sekä mitä haittoja ja kuinka kauan vaikutus kestää, ja minkälainen tuon cialiksen vaikutus on.

- kiitos -

9

4878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ErecTa

      Moi. Kerroit miehesi iän olevan 23 v, mielestäni sen ikäisellä nuorukaisella ei fyysisesti luulisi olevan ongelmaa--minkä ikäinen onkaan kysyjä itse?? Neuvoisin Teitä, tai miestäsihän asia koskee,pysymään Suomalaisten lääkäreiden määräämissä erektiovalmisteissa. Älkää missään tapauksessa ostako netistä tai katukaupasta Kamagraa, joka tappaa jopa "kovuudellaan", asiasta tietämätön voi ostaa sitä tietämättään 20 mg, vaikka se tosi asiassa voi laa jopa 100 mg. Yleensä järki täytyy olla sekä ylä- että alapäässä, kun tuollaisiin valmisteisiin menee. Ihmettelen vieläkin miehesi ikää..millainen Hän on 10 vuoden kuluttua jos nyt joopetetaan erektiovalmisteisiin??

    • on hyvä

      Kannattaa aloittaa puolikkaalla. Vaikutus alkaa noin 2 tunnin kuluttua, ja kestää noin vuorokauden. Vaatii tottakai kiihottumisen toimiakseen, eli myös naiselta vaaditaan vähän ponnisteluja. Ei siis ole mikään 24h tanassa pilleri.

      • Mahtava pilleri

        Todella hyvä erektiolääke, ainakin tällaiselle neliviitoselle. Mutta tosiaankin, aloita vain puolikkaalla pillerillä, toimii ihan varmasti. Itse otin ahneuksissani kokonaisen pillerin, ja tuli alaroppa, eli selkä, ja jalat helkkarin kipeiksi ekakerralla, nyt otan vain puolikkaan, ja stondis on kuin neljännesvuosisata sitten....


      • Hap

        Perjantaina otin elämäni ensimmäisen Cialiksen (20mg) ja vaikutus on kestänyt sen luvatun 36 tuntia. Seksiä on ollut paljon ja tänään sunnuntainakin teho on loistava:-)


    • Cialista kokeillut

      Itse sain omalääkäriltä reseptin kumpaankin, Cialis että Viagra.
      Cialista söin yhtenä meno viikonvaihteena joka ilta yhden pillerin. Kolme pilleriä peräkkäisinä päivinä to-la. Ei millään illalla kunnon seisokkia. Jopa aamujäykkyys oli parempi ja nimenomaan siis ilman pillereitä.
      Viagraa olen kokeillut ennenkin ja edelleen se on se joka saa seisomaan ja pitkään.
      Ei ole siis mitään yleisohjetta, että joku / jompikumpi pilleri on ehdottomasti parempi.
      Yksi auttaa yhdelle, toinen toiselle.,

      • Joskus naista saanut...

        Cialista vaikuttaa minulla kolme vuorokautta. Toki vaatii kiihokkeen eli ei seiso ilman aikojaan. Vaikutus alkaa ehkä parin tunnin päästä pillerin otosta. Mitään sivuvaikutuksia ei ole ollut.


      • Yks Masa
        Joskus naista saanut... kirjoitti:

        Cialista vaikuttaa minulla kolme vuorokautta. Toki vaatii kiihokkeen eli ei seiso ilman aikojaan. Vaikutus alkaa ehkä parin tunnin päästä pillerin otosta. Mitään sivuvaikutuksia ei ole ollut.

        Mielestäni molemmat ovat hyviä, mutta Cialis on selvästi pitkävaikutteisempi.
        Minulle riittää pieni puraisu tabletin reunasta. Yhdestä tabletista riittää n. viideksi - kymmeneksi kerraksi.

        Olenkin joskus miettinyt, että onkohan kyseessä vain jonkinlainen henkinen riippuvuus. Mutta on se niin mukava touhuta, kun tietää, että homma toimii.


    • Anonyymi

      Älkää tilatko netistä, ette saa sitä mitä tilaat, vaikka olisi saman nimistä, huijausta!!!
      Apteekista saat mitä ostat!!!
      Lääkäriltä vain haet reseptin!!

    • Anonyymi

      Oma kokemukseni näistä lääkkeistä on kertynyt useamman vuoden ajalta. Käytin pitkään sildenafiilia, mutta jossain vaiheessa aloin huomaamaan inhottavia sivuoireita – esimerkiksi tukkoista oloa ja aika voimakasta päänsärkyä. Sen jälkeen siirryin kokeilemaan tadalafiilia, ja ero oli selvä: vaikutus tuntui tasaisemmalta ja sivuvaikutuksia tuli huomattavasti vähemmän. Hyvä lääkäri yleensä antaa mahdollisuuden kokeilla eri vaihtoehtoja ja löytää sen, joka sopii parhaiten juuri sinulle. Itse sain hyvää apua, kun luin lisää annostuksista ja käyttäjäkokemuksista https://medilux.fi/tadalafil/ Täytyy myöntää, että tein virheen ja testasin kerran Cialis-tabletteja tilattuna netin laittomasta apteekista. Se oli suoraan sanottuna kauhea kokemus. Tabletit eivät selvästi olleet aitoja, ja niiden jälkeen olo oli todella huono: sydän tykytti, vatsaa väänsi ja päätä särki koko seuraavan päivän. Tajusin silloin konkreettisesti, että tällaiset pillerit ilman reseptiä voivat olla vaarallisia ja sisältää mitä tahansa. Ei voi liikaa painottaa, että se oli iso varoitus ja opetus.

      Nykyään pidän kiinni siitä, että haen lääkkeet vain suomalaisen lääkärin määräämällä reseptillä ja apteekista. Näin voi olla varma lääkkeen laadusta ja turvallisuudesta. Mun kohdalla tadalafiili on ollut selvästi toimivampi vaihtoehto kuin sildenafiili, mutta se on yksilöllistä. Siksi kannattaa aina kokeilla turvallisessa ympäristössä, eikä ikinä sortua noihin epäilyttäviin nettimarkkinoihin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      78
      1002
    2. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      784
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      81
      735
    4. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      724
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      59
      717
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      108
      666
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      573
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      46
      552
    9. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      18
      508
    10. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      498
    Aihe