Nuoriso-ohjaus?

Hei.

Olen ajatellut hakea tälle alalle ja kyselisin muilta joko opiskelevilta,opiskelleilta tai opiskelua harkitsevilta että minkälaisia kokemuksia teillä on eri kouluista? Etelästä pohjoiseen. Minne kannattaisi mennä?

Kaikki palaute tervetullutta.
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minäkin olen hakemassa tälle alalle. Kiinnostaisi myös kuulla kokemuksia. Itse olen harkinnut jotakin koulua jossa on hyvät mahdollisuudet kansainväliseen opiskeluun ja etenkin kielten opiskeluun. Haluaisin myös erikoistua syrjäytymisen ehkäisemiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TSS kirjoitti:

Hei.

Olen ajatellut hakea tälle alalle ja kyselisin muilta joko opiskelevilta,opiskelleilta tai opiskelua harkitsevilta että minkälaisia kokemuksia teillä on eri kouluista? Etelästä pohjoiseen. Minne kannattaisi mennä?

Kaikki palaute tervetullutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu