12-tuntia

Eräissä lähitienoon teollisuuslaitoksissa on käytössä 12 tunnin vuorojärjestelmä. En kritisoi sitä, vaan sitä vuoronvaihtoajankohtaa voisi vähän harkita. Onko 07 ja 19 oikea ajankohta? Ainakin sillä saadaan pilattua perheenjäseniltä sekä illat että aamut. Ehdotan vaitoajankohdanksi vanhaa tuttua 23 ja 11 päivällä.
...tämä on tosimielellä tehty ehdotus
71544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ketä kiinnostaa jonkun hikisen puljun vuoronvaihtoajankohdat??? Käy pomon juttusilla niin eiköhän asia järjesty jos duunikaverisi ovat samaa mieltä. Menkää vaikka koko sakki yhdessä puhumaan pomollenne jos asia kerran kivestää.

Äänestä
  • Joo, mahtaa olla surkea firma kun asioista pitää keskustella paikkakunnan yleisellä keskustelupalstalla.

    Äänestä

Ärsyttävää olis aina aamusin venata vuoronvaihtoa 11 asti oli sitten töissä tai kotona. Pidetään vaan tuossa klo 19 ja 7:ssä noi vaihdot.

Äänestä

paperitehtailla vuorot vaihtuu kl.6,kl.14,kl.22!!konttorirotan työaika on kl.8-15.00

Äänestä
  • vaihdot tehtiin käytännössä 05:15, 13:15 ja 21:15 ja se joka hiipi tasalta sai sikäli ystävällisen vastaanoton ettei toista kertaa entryä siihen aikaan tehnyt vaan noudatti sanatonta sopimusta löysin vaihdon ajankohdasta.

    Voikkaan viimeisin p.luottamusmies ja TV:stä tuttu K. Haaraoja: "olen mie nähny huonompiikin latojii, en vaa muista missä..." Legendaarista

    Äänestä

Kyllä vaimosi löytää päivä miehen jostain, sillä välillä kun sinä painat hikistä 12 tunnin löösiä. Asioilla on tapana järjestyä jollain tappaa joka tilanteessa.

Äänestä
  • Taitaa tämänkin ketjun osia kommentoijia vain harmittaa kun eivät päässeet operaattoritenttiä läpi (tai eivät edes päässeet työhaastatteluun)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


b-oiler kirjoitti:

Eräissä lähitienoon teollisuuslaitoksissa on käytössä 12 tunnin vuorojärjestelmä. En kritisoi sitä, vaan sitä vuoronvaihtoajankohtaa voisi vähän harkita. Onko 07 ja 19 oikea ajankohta? Ainakin sillä saadaan pilattua perheenjäseniltä sekä illat että aamut. Ehdotan vaitoajankohdanksi vanhaa tuttua 23 ja 11 päivällä.
...tämä on tosimielellä tehty ehdotus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu