Mulle tulee jotain ihmeen kysymyksia tekstiviesteinä noin kerran viikossa,joku WIN lähettäjä. Huomasin vasta viime laskussa että niistä joutuu maksamaan vaikken oo tietääkseni vastannu yhteenkään. Kellään muulla samanlaista ongelmaa?En löytänyt ainakaan netistä kyseistä palvelua,jotta viestien saamisen voisi peruuttaa.Myöskään Elisalla asiasta ei ollu mitään tietoa.
WIN-kysymykset
5
674
Vastaukset
- nomenobscurus
Itselleni on myös tullut vastaavia. Pitäisikö estää ko. numero?
- jos et tilannut
Tuollaisia tilaamattomia viestejä ei pidä maksaa.
Tilaa puheluerittely, niin näet mistaä ne tulee.
Ja eikö viesteissäkin ole lähettäjän numero 17xxx?
Jos on, niin ficora.fi sivuilta löytyy tieto siitä,
kuka minkäkin 17xxx numeron takana piileksii.- harmittaa
joo itellekki tulee näitä. voiskohan siitä jotenkin poistua meinaa siitä viestilistalta, kenelle niitä tulee? erittäin rasittavia..
- vituttaa tollanen firma
harmittaa kirjoitti:
joo itellekki tulee näitä. voiskohan siitä jotenkin poistua meinaa siitä viestilistalta, kenelle niitä tulee? erittäin rasittavia..
laita STOP samaan numeroon mistä se viesti tulee
- vitutus
wixawin.com löytyy perumis ohjeet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043404
- 883083
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201943- 691906
- 381877
- 211741
- 241697
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341449Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91349- 481337