irc-galleria = pedofilia-galleria ?

torpark6

Sulake Dynamoid Oy:n ylläpitämä nuoren aikuisten nettiyhteisö irc-galleria saa taas negatiivista julkisuutta ja irc-galleria yhdistetään taas pedofiliaan ja sen ääri-ilmiöihin. Katso uutinen:
http://img518.imageshack.us/img518/7788/pohjalainen1432008ze9.jpg

Irc-galleriassa on tarkat säännöt, jotka kieltävät alaikäisten lasten alastonkuvat. Sääntöjen rikkominen johtaa kuvien ja tunnuksen poistamineen.
Mutta silti irc-gallerian ylläpitäjät eivät tunnu tekevän asian eteen mitään, että alle 12 -vuotiaiden alastonkuvia sieltä poistettaisiin. Gallerian käyttäjillä on mahdollisuus ilmiantaa gallerian sääntöjen vastainen kuva ylläpidolle, silti jostain kumman syystä saa alaikäisten tyttöjen nakukuvat olla jopa viikkoja irc-galleriassa, ennenkuin irc-gallerian joku valvoja herää tekemään töitä ja poistaa kuvan. Jostain syystä irc-galleriassa on havaittavaissa se, että tietyt "valvojat" antavat tiettyjen käyttäjien toistuvasti rikkoa gallerian sääntöjä. En lähde mitään nimiä paljastamaan, mutta asianomaiset kyllä tietävät mitä tarkoitan.

Valitettavaa, että suomalainen "osaaminen" pääsee näin negatiivisessa valossa julkisuuteen. On todella ikävää todeta, että irc-galleriasta on tulossa eräänlainen pedofilien galleria, josta namusetät käyvät kommenoimassa ja kuolaamassa alastomien alaikäisten tyttöjen perään. Ja vielä valitettavampaa on se, että kyseisten lasten vanhemmat eivät tiedä asiasta mitään, kunnes poliisista tulee soitto kotiin.

8

4596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei saa selvää

      suoraan pohjalaisen esikatselusta kopioitu.

    • Ananasvakuuttaja

      Turhaa provoilua, hihhulointia ja kukkahattuilua.

      IRC-Gallery on erittäin puhdas paikka nykyään.

      Alkuaikoina siellä kieltämättä pyöri erinäköisiä kuvia, mutta nykyään se on suhteellisen tasalaatuinen, suoraselkäisen viralliseksi muuttunut mesta, oikeastaan muuttunut tylsäksi, kun kielletään kaikki vähänkin provosoivampi.

      Itse en edes enää siellä paljoa pyöri sen takia. Ja melko varmasti kyseinen mesta myös kuoleekin sen takia jossain vaiheessa tai kutistuu taas pelkkien Irkkaajien temmellyskentäksi, koska sille on jo hyviä avonaisempia kilpailijoita.

      Torparkkilla tuntuu olevan proxy -selaimensa takana kiva provoilla?

      • oli...

        ...provo, ku sua teki


      • jooo.......
        oli... kirjoitti:

        ...provo, ku sua teki

        No mistäs sitte noita alastonkuvii löytää sieltä ??? :D


      • tämmöstä tänään

      • Anonyymi
        tämmöstä tänään kirjoitti:

        http://irc-galleria.net/view.php?nick=Miikli&image_id=106069577 väitätkö sinä että irc galleria on puhdas en tiedä kuka tämä henkilö on mutta hmm... "mutta nykyään se on suhteellisen tasalaatuinen, suoraselkäisen viralliseksi muuttunut mesta" en oikein ole samaa mieltä

        mutta hmm...


    • kyllä on

      satuin kerran jonku about 35v ukon sivuille ja huomasin sen kommenteista että sille oli kaikki vastannu kiitos, aloin ihmettelee että mitä vittua ne kiittelee, niin kaikki, jotka sille oli kirjoittanu oli noin 10-13 tyttöjä. eli tästä voi joku päätellä että se on käyny kehumassa ulkonäköä jne. vittu että pisti ällöttää ku se äijäki oli niin vammasen näköne ettei uskokaan. petoja se on koko paikka täynnä

    • Anonyymi

      Mikä homma se Tuiran seurakunnan pedofilia juttu on. Valtteri Isohätälä niminen nuorisotyöntekijä onnkuulemma kosketellut siwllä nukkuvia pikkulapsia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2358
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      179
      1996
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      1985
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1698
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      1598
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      153
      1328
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      185
      1273
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      25
      1176
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      982
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      78
      978
    Aihe