pentua vaimolle seuraksi rivitalokaksioon.
Kannattaako hankkia kaksi
_PitBull
101051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
eipä kannata
Se riippuu saako taloon ottaa koiria. Ja se riippuu varmaankin vähän koirarodusta/tyypistä. Itse ainakin ottaisin! :)
pentua. Rottweiler ei ole niin pahamaineinen, kuin PitBull.
No saattaahan sekin joskus hermostua, mutta vaimohan se vaan on. Jos vaimolta henki lähtee ei se syy toki koiran ole vaan vaimon.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1502479
Hyviä kommentteja jutun alla.
http://www.kaleva.fi/plus/juttu717938_page0.htm#kommentit
ei ole olemassa rotua PitBull suomen kennelliitosta voi tarkistaa jos ei usko.Sanonta vain sekarotuisista taisteluun jalostetuista koirista.
No niin, täällä sitä taas kerrotaan omia uskomuksia muka-totuuksina. Amerikanpitbullterrieri on rotukoira. Itse asiassa suurimmassa osassa maailman suurimmista koirarekistereistä amerikanpitbullterrieri on ollut aina se ensimmäinen rotu, jota he ovat alkaneet rekisteröimään. Mitäs siihen sanotte?
Se että Suomen kennelliitto ei rekisteröi amerikanpitbullterrieri johtuu siitä että se on työkoirarotu, eikä näyttelykoirarotu ja Suomen kennelliitto rekisteröi ainoastaan näyttelykoirarotuja.
Lisää tietoa amerikanpitbullterrieri-rodusta, siis TIETOA, ei höpöjuttuja, voi lukea oheisilta sivuilta:
http://www.pitbullyhdistys.fi/
http://www.sathy.fi/
jakaisit faktatietoa kuinka, eivät usko/ymmärrä. Se dokkari tapahtumineen ja tapahtumatta jättämisineen on näiden käsikirja kyseiseen rotuun. oletko huomannut kuinka lähes jokaista näistä, tai heidän läheistään, on pitti kohdellut kaltoin? Ja livessä eivät pittiä tunnista kun sen näkevät.
sulle!!!
Totta joka sana mutta aina kannattaa yrittää. Pitbull on hieno koira ja ansaitsee vain parasta, siksi kannattaa yrittää puhua järkeä - jopa täällä!
Hyvä väittää vastaan ilman todellista pohjaa. Pitti on rotu, tietäähän sen idioottikin