http://p1.foorumi.info/rope
RoPe foorumit on foorumi roolipelaamiseen keskittynyt foorumi, jonne voi tehdä omia pelejä, pelata toisten tekemiä, lähettä graafisia tekeleitä tai muuten vain keskustella.
vuonna 2007 Finvpwner teki ensimmäiset RoPe foorumit, jotka kaatuivat teknisten ongelmien vuoksi ja osa roolipeleistä ehdittiin pelastaa uppoavasta laivasta (Itselläni on tosin arkistossa kaikki siellä olleet pelit). Hän tekaisi 10.07.07 uudet foorumit ja ne ovat pystyssä vieläkin.
Foorumeita uhkaa kuitenkin aktiivisuuden puute, joten tarvitsemme apuanne. Liittykää ja auttakaa tätä mahtavaa paikkaa pysymään pystyssä.
RoPe
iso-sika
1
465
Vastaukset 1
- foorumikäyttäjä
Miksi pitää tehdä uusia roolipelifoorumeja, koska Suomessa on jo ainakin kolme suurta foorumia, joissa on paljon käyttäjiä.
www.majatalo.org
www.roolipelit.net
www.roolipelaaja.fi/board/
Miksi siis pitää keksiä pyörää uusiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751243
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,501170Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?731105Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan160826Festivaaliko?
Ei kunnon valoja tai mitään rakenteita, amatöörien puuhastelua äänentoistoa myöten.Yksi soittotaitonen bändi! Luisia kyl34720- 57714
- 43713
Ammoniakkivuoto
Oliko tämä Kiantaman tehtaalla? Ei heitä huonot uutiset Kiantamaa kiertämästä. Pitäsikkö jo laittaa lappu luukulle ja mu18598Mies viimeinen viestisi..
Minkä verran panostit? Oliko jotain kokreettista. Pyysitkö treffeille? Ilmoititko halusta tavata? Epämääräisiin ei mon114576Mustikanpoimintaa
Raskasta ja hidasta hommaa on vaikka kyllä pääsisi ihan hyville tuntipalkoille jos ämpärin tunnissa ehtisi hyvältä paika73575