RoPe

iso-sika

http://p1.foorumi.info/rope

RoPe foorumit on foorumi roolipelaamiseen keskittynyt foorumi, jonne voi tehdä omia pelejä, pelata toisten tekemiä, lähettä graafisia tekeleitä tai muuten vain keskustella.


vuonna 2007 Finvpwner teki ensimmäiset RoPe foorumit, jotka kaatuivat teknisten ongelmien vuoksi ja osa roolipeleistä ehdittiin pelastaa uppoavasta laivasta (Itselläni on tosin arkistossa kaikki siellä olleet pelit). Hän tekaisi 10.07.07 uudet foorumit ja ne ovat pystyssä vieläkin.

Foorumeita uhkaa kuitenkin aktiivisuuden puute, joten tarvitsemme apuanne. Liittykää ja auttakaa tätä mahtavaa paikkaa pysymään pystyssä.

1

465

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • foorumikäyttäjä

      Miksi pitää tehdä uusia roolipelifoorumeja, koska Suomessa on jo ainakin kolme suurta foorumia, joissa on paljon käyttäjiä.

      www.majatalo.org
      www.roolipelit.net
      www.roolipelaaja.fi/board/

      Miksi siis pitää keksiä pyörää uusiksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      47
      582
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      566
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      183
      504
    Aihe