http://p1.foorumi.info/rope
RoPe foorumit on foorumi roolipelaamiseen keskittynyt foorumi, jonne voi tehdä omia pelejä, pelata toisten tekemiä, lähettä graafisia tekeleitä tai muuten vain keskustella.
vuonna 2007 Finvpwner teki ensimmäiset RoPe foorumit, jotka kaatuivat teknisten ongelmien vuoksi ja osa roolipeleistä ehdittiin pelastaa uppoavasta laivasta (Itselläni on tosin arkistossa kaikki siellä olleet pelit). Hän tekaisi 10.07.07 uudet foorumit ja ne ovat pystyssä vieläkin.
Foorumeita uhkaa kuitenkin aktiivisuuden puute, joten tarvitsemme apuanne. Liittykää ja auttakaa tätä mahtavaa paikkaa pysymään pystyssä.
RoPe
iso-sika
1
379
Vastaukset
- foorumikäyttäjä
Miksi pitää tehdä uusia roolipelifoorumeja, koska Suomessa on jo ainakin kolme suurta foorumia, joissa on paljon käyttäjiä.
www.majatalo.org
www.roolipelit.net
www.roolipelaaja.fi/board/
Miksi siis pitää keksiä pyörää uusiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard1433001Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi
Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks42545Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂451924Seiska: Helmi Loukasmäki, 25, rehellisenä Dannystä, 83, ja isosta ikäerosta
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat pitäneet yhtä jo useamman vuoden. Nyt Helmi kertoo rehellisenä i191707Uus terveysassema
Ei taia olla vielä ketjua siitä ni minäpä alotan. Joko sitä ruvettas porukalla nyt mollaamaa ja arvostelemaa ku nii ruma111691Mitäköhän tämä koko sekosotku on ollut?
Tuskin tiedät itsekään. Ja jos luulet että en ole huomannut näitä apupoikiasi niin kyllä olen.121012- 70906
Purralla luistaa hihna isolla pyörällä, kasetti ei kestä
”Purra käy nyt pahasti ylikierroksilla” Nähtiinhän Purran sekoilut jo Lohjan torilla taannoin. Eikö eduskunnassa ole12891Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!
🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S206854Hei sinä (m)
Meidän välinen tunnepyörremysky alkoi viime syksynä eikä ainakaan mun taholta ota laantuakseen. Tulet mun mieleen päivit1827