RoPe

iso-sika

http://p1.foorumi.info/rope

RoPe foorumit on foorumi roolipelaamiseen keskittynyt foorumi, jonne voi tehdä omia pelejä, pelata toisten tekemiä, lähettä graafisia tekeleitä tai muuten vain keskustella.


vuonna 2007 Finvpwner teki ensimmäiset RoPe foorumit, jotka kaatuivat teknisten ongelmien vuoksi ja osa roolipeleistä ehdittiin pelastaa uppoavasta laivasta (Itselläni on tosin arkistossa kaikki siellä olleet pelit). Hän tekaisi 10.07.07 uudet foorumit ja ne ovat pystyssä vieläkin.

Foorumeita uhkaa kuitenkin aktiivisuuden puute, joten tarvitsemme apuanne. Liittykää ja auttakaa tätä mahtavaa paikkaa pysymään pystyssä.

1

465

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • foorumikäyttäjä

      Miksi pitää tehdä uusia roolipelifoorumeja, koska Suomessa on jo ainakin kolme suurta foorumia, joissa on paljon käyttäjiä.

      www.majatalo.org
      www.roolipelit.net
      www.roolipelaaja.fi/board/

      Miksi siis pitää keksiä pyörää uusiksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      349
      2803
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2254
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1822
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1577
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1115
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      944
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      747
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      46
      628
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      581
    Aihe