http://p1.foorumi.info/rope
RoPe foorumit on foorumi roolipelaamiseen keskittynyt foorumi, jonne voi tehdä omia pelejä, pelata toisten tekemiä, lähettä graafisia tekeleitä tai muuten vain keskustella.
vuonna 2007 Finvpwner teki ensimmäiset RoPe foorumit, jotka kaatuivat teknisten ongelmien vuoksi ja osa roolipeleistä ehdittiin pelastaa uppoavasta laivasta (Itselläni on tosin arkistossa kaikki siellä olleet pelit). Hän tekaisi 10.07.07 uudet foorumit ja ne ovat pystyssä vieläkin.
Foorumeita uhkaa kuitenkin aktiivisuuden puute, joten tarvitsemme apuanne. Liittykää ja auttakaa tätä mahtavaa paikkaa pysymään pystyssä.
RoPe
iso-sika
1
336
Vastaukset
- foorumikäyttäjä
Miksi pitää tehdä uusia roolipelifoorumeja, koska Suomessa on jo ainakin kolme suurta foorumia, joissa on paljon käyttäjiä.
www.majatalo.org
www.roolipelit.net
www.roolipelaaja.fi/board/
Miksi siis pitää keksiä pyörää uusiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä4305257Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1653088Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575972654- 641921
- 431900
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!501856Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.51665- 871647
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei101377MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."
Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim161279