Palstan nimi savoks

ylleestä aatopelleistä...
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et taida ymmärtää itsekään. Olen tavannut savolaisia jonkinverran viimeisen kuudenkymmenen vuoden aikana, mutta sinä kyllä panet paremmaksi.

Joku tolkku pitää olla kerjätessä, samoin murrejutuissa. Itse ymmärrän useita murteita kohtalaisen hyvin, mutta "en mie viiti viipurii tai imatra/ruokolahtee tarjota joka vällii ainakaa tekstimuodos!

Äänestä

Palstan nimi savoksi! Ei ole niin kieroja kirjaimia että se onnistuisi. "Keskustellllluuu saaaaavoooksiiii. Suamikakskytäneljä palsta." Hoihoihoi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


savolaenen ukonturjake kirjoitti:

ylleestä aatopelleistä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu