Odotus

Spirelly

Hitto että mua paleli. Mun sormet oli ihan jäässä, huolimatta siitä röökistä, joka oli mun sormien välissä. En mä siksi polttanut, että olisin ollut hermostunut, se vaan oli tapa. Joo, tapa se oli.
En mä edes tajua, miksi olin mennyt sinne palelemaan. Ethän sä kuitenkaan tulis, ethän sä koskaan tullu. Enkä mä edes enää välittänyt susta, ei mun ois tarvinnut sua odottaa. Turhaan mä istuin kylmässä, sormet sinisinä ja vielä farkkutakki päällä. Enhän mä ollut edes tajunnut että on talvi. Sä olisit muistuttanut mua ja pussannut mun suun puhki, jos en olis suostunut laittaa talvitakkia. Vaikka paskat mä sua tarvitsin. Mä olin itsellinen muija, pärjäisin kyllä omillani, jos haluisin. En mä tarvinnut muita. Jotenkin mä vaan olin tuudittautunut ajatukseen, että joku paapois mua koko ajan. Ei sellanen peli vetele.
Joku papparainen käveli ohi, kattoi mua kieroon. Mä olin kieltämättä järkyttävä näky; tukka likasena, vaatteet hajalla ja rööki poskessa. Ei sillä ollut mitään väliä, ethän sö ois kuitenkaan tullut mua lattomaan, etkä sä ois nähnyt sitä kaikkee. Ja vaikka oisitkin nähnyt, se et olis välittänyt. Ihan niinkun mäkään en olis välittänyt susta. Oli tyhmää ees pyytää sua tulemaan, mitäköhän mä olin ajatellut, kun tein niin? Tuskin mitään.
Mua alko ahdistaa, ja pahasti. Mitä jos sä tuut? Mitä mä sanon? Mitä mä teen? Mä haroin hiuksiani ja sytytin uuden röökin. En mä ois sitä säikähtänyt, vaan enemmänkin sitä jos sä... En mä todellakaan tiennyt. Tai joo, tiesin mä sen, että sä et tulis...
Mä näin sun hahmon jo kaukaa, mutta sä et ollut yksin. Sulla oli joku bimbo blondi kainalossa. Sä olit, kun et ois nähnytkään mua. Miks kaiken tajuu aina liian myöhään? Hitto mä rakastin sua, enkä pärjäis ilman. Kyyneleet kirpos mun silmiin, viimesen kerran.

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        5
        2752
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2581
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        18
        2297
      4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        46
        1875
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        14
        1453
      6. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1453
      7. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        177
        1163
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        101
        1144
      9. Persu ajoi autoa

        Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
        Perussuomalaiset
        20
        1063
      10. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        81
        948
      Aihe