keskustlua armeijoista

Nimetön

Niin tässä tuli mieleen että moniko pelaa WARHAMMER figuureilla? No ketokaapa tänne vähän mikä joukkue tta keräätte ja tälläitä tietoa. Eli tietoa joukkueestanne. Itselläni on bretonniaa, chaosta, liskomiehiä, dark elwssejä.

6

2129

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heti alkuun linkkivinkkiä.

      http://www.sotavasara.net/

      Jo useita vuosia pystyssä ollut sivusto, jossa on paljon asiaa esillä jo valmiiksi.

      Armeijalistan ja pistemäärien luettelu nyt ei kovin hääviä keskustelua synnytä, mutta onhan se tietenkin tyhjääkin parempaa.

    • ropefani-100

      Olen itse ajatellut aloittaa WarHammer roolipelit. Kaverilla sattuu olemaan aloituspakkaus ja maaleja. Itselläni on runsaasti roolipeleihin muuta materiaalia kuten runsas tietopaketti eri kansoista ja eri roolipelien maailmoista. Olen itsekin rakentanut monia maailmoja. Suomessa pöytäroolipeli ja larp-pelejähän ovat esim. Valenor ja Gloranth.

    • EPK

      Chaosta ja Eldareita löytyy.
      Ei vaan ole oikein tullut pelattua viimevuosina.

      • nillittää

        mutta Warhammer Fantasy Battle ja 40K eivät ole ROOLIPELEJÄ vaan figuilla käytäviä taistelustrategioita ;)


      • Warhammermaalaaja

        Tau empireä ja se alotus setti mis tulee chaos spacenarinet ja dark angels. En pelaile juurikaan, maalailen ja keräilen vain.


    • erfsdfas

      Itellä about 2k örkkejä fabaan ja jonkin verran Tau Empireä nelkkariin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      140
      1216
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      97
      909
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      854
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      805
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      32
      601
    6. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      20
      519
    7. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      97
      518
    8. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      513
    9. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      494
    10. Kaipaamalleni naiselle

      Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies
      Ikävä
      29
      447
    Aihe